Зазвичай розтяжки «селяться» на внутрішній і зовнішній поверхні стегон, їх можна зустріти на животі, грудях і навіть сідницях! Розтяжки можуть з’явитися у кожної жінки, не залежно від її віку, варто лише швидко набрати або різко скинути зайві кілограми. Найчастіше вони з’являються у вагітних жінок, починаючи з п’ятого місяця їх цікавого положення. Згідно статистики це відбувається у 80% вагітних. В стадії запалення вони, як подряпини, пофарбовані в яскравий червоний колір. З часом вони набувають перламутрового відтінку.
Чому вони виникають?
Прийнято вважати, що розтяжки завжди супроводжуються зміною ваги тіла. Можна навіть подумати, що причиною цього явища стає сильний натяг шкіри. Насправді, не все так просто. Виникнення розтяжок свідчать про пошкоджень волокон колагену і еластину, що відповідають за виконання структурної та підтримуючої функції. А клітини, що беруть участь у виробництві цих волокон, не можуть забезпечити їх оновлення, оскільки вони зруйновані. Зрозуміло, що фактор збільшення ваги і зміни фігури також впливає на цей процес. І все таки, велику роль в таких перетвореннях відіграє саме кортизол – гормон, що виробляється корою надниркових залоз. Він робить більш крихким колаген, повністю атрофуючи його. У період статевого дозрівання і вагітності показник рівня цього гормону в крові підвищений.
Як позбавитися від розтяжок?
Це питання цікавить практично кожну жінку. Будь-яке захворювання легше попередити, ніж лікувати. Для цього існує ціла серія кремів для профілактики. У першому триместрі вагітності шкіра стає надзвичайно вразливою. Вона починає сохнути, стоншується і потребує щоденного догляду, щоб повернути колишню еластичність і пружність. Колись боротьба з розтяжками зводилася до тюбику зволожуючого крему і рослинного масла. Тепер же допомогти в боротьбі з цією недугою допоможе ціла серія спеціальних засобів, покликаних посилити опір шкіри в період очікування немовляти.
Профілактика розтяжок, в першу чергу, дійсно, дає відмінний результат. Щодо їх лікування, то справа йде набагато гірше. У випадку, коли розтяжки виникли під час вагітності, слід застосовувати спеціальні креми, що допоможуть освітлити їх. Наголошуємо, що мамам, які годують грудьми, слід уникати натирання кремами області соска. Ефект стане помітним вже через декілька місяців: кількість розтяжок помітно знизиться. І все таки, остаточного їх зникнення чекати не варто. А от позбутися від розтяжок, що з’явилися після пологів допоможе лікар. Швидше за все грамотний фахівець порадить вам приймати вітамін Е, що прискорює відновлення тканин.
Останнє слово за косметологами!
Якщо Ви над усе бажаєте позбутися розтяжок, то Вам варто звернутися за консультацією кваліфікованого дерматолога або фахівця з естетичної медицини. Найбільш ефективним стане комплекс послуг, що дозволяє повністю видалити сліди розтяжок і відновити вироблення еластинових волокон на шкірі. Перший етап – судинний лазер, під впливом якого кровоносні капіляри освітлюються, після чого хімічним пілінгом згладжується поверхня шкіри.
Одна з пропонованих процедур – дермабразія. На шкіру впливає ультразвук і кристали гідроокису алюмінію, їх завдання – видалення верхніх шарів епідермісу. Така процедура збільшує швидкість відновлення клітин і підвищує пружність шкіри.
За допомогою фруктових кислот здійснюється хімічний пілінг. Все залежить від типу шкіри. За допомогою мікрострумів, що виробляються спеціальною системою, стимулюється вироблення білка шкіри і відновлюється обмін речовин.
Мезотерапія знижує в’ялість і млявість шкіри. Це підшкірні ін’єкції мінідоз біологічно активних препаратів, рослинних і мінеральних речовин, а також гомеопатичних препаратів.
До речі, для профілактики розтяжок в косметології знайдеться величезна кількість методів, в тому числі й ароматичні препарати. Після легкого масажу використовують креми, що перешкоджають в’ялості. Основною процедурою, як і раніше, залишається спеціальна маска, насичена вітамінами А, В9, B12 та F. Маска підвищує пружність і тонус шкіри, а також підтримує її водний баланс.
Краще всього починати боротися з розтяжками після закінчення годування грудьми. І схему лікування, і кількість процедур повинен підібрати лікар.
Додати коментар