Відповіді на питання

Чому три роки назад, коли я йшла в декретну відпустку попередній раз ніхто не вимагав це свідоцтво, якщо воно так необхідне при нарахуванні допомоги?

Допомога повинна бути нарахована в повному обсязі та виплачена в перший же виплатний день після подання документів фондом соціального страхування тимчасової втрати працездатності..

Ви можете звернутись до суду на неправомірні дії  працедавця, ФСС ТВП та посадових осіб Пенсійного фонду.

 Відповідно до статті 8 Основ законодавства України про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від 14 січня 1998 року № 16/98-ВР особи, які підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню, одержують єдине для всіх видів страхування свідоцтво про загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – страхове свідоцтво). Воно видається кожній особі, яка підлягає будь-якому виду соціального страхування, і є документом суворої звітності, що підтверджує право застрахованої особи на одержання матеріального забезпечення та соціальних послуг за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням.

Порядок видачі та зразок страхового свідоцтва затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2000 року № 1306 (далі – Порядок № 1306).

Згідно з пунктом 17 Порядку № 1306 страхове свідоцтво пред’являється застрахованою особою під час:

– одержання послуг та матеріального забезпечення за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням;
– укладення трудового договору (контракту);
– укладення договору цивільно-правового характеру, предметом якого є виконання робіт та надання послуг;
– прийняття на навчання тощо.

Оформляють страхові свідоцтва органи Пенсійного фонду України, які ведуть персоніфікований облік застрахованих осіб (п. 5 Порядку № 1306).

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.