Відповіді на питання

Чому три роки назад, коли я йшла в декретну відпустку попередній раз ніхто не вимагав це свідоцтво, якщо воно так необхідне при нарахуванні допомоги?

Допомога повинна бути нарахована в повному обсязі та виплачена в перший же виплатний день після подання документів фондом соціального страхування тимчасової втрати працездатності..

Ви можете звернутись до суду на неправомірні дії  працедавця, ФСС ТВП та посадових осіб Пенсійного фонду.

 Відповідно до статті 8 Основ законодавства України про загальнообов’язкове державне соціальне страхування від 14 січня 1998 року № 16/98-ВР особи, які підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню, одержують єдине для всіх видів страхування свідоцтво про загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – страхове свідоцтво). Воно видається кожній особі, яка підлягає будь-якому виду соціального страхування, і є документом суворої звітності, що підтверджує право застрахованої особи на одержання матеріального забезпечення та соціальних послуг за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням.

Порядок видачі та зразок страхового свідоцтва затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2000 року № 1306 (далі – Порядок № 1306).

Згідно з пунктом 17 Порядку № 1306 страхове свідоцтво пред’являється застрахованою особою під час:

– одержання послуг та матеріального забезпечення за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням;
– укладення трудового договору (контракту);
– укладення договору цивільно-правового характеру, предметом якого є виконання робіт та надання послуг;
– прийняття на навчання тощо.

Оформляють страхові свідоцтва органи Пенсійного фонду України, які ведуть персоніфікований облік застрахованих осіб (п. 5 Порядку № 1306).