Відповіді на питання

Чи можуть скоротити вагітну жінку?

Шановна Юліє,

вагітні жінки та жінки, які мають статус одиноких матерів (Ви їх поєднуєте), мають право на першочергове залишення на роботі при скороченні штату, користуються пільгами при переводі та при виникненні інших складнощів у трудових правовідносинах.

Що це означає?

Якщо відбувається скорочення штату (наголошую, не ліквідація підприємства, а саме скорочення штату!), то вагітну жінку (одиноку матір) не мають право скоротити, навіть за умови попередження про скорочення її посади. У випадку, якщо скорочення штату/посади відбудеться до початку декретної відпустки, вагітній жінці мають запропонувати іншу посаду на цьому ж підприємстві. У разі, якщо підприємство не має можливості перевести таку жінку на іншу посаду, керівництво має запропонувати переведення на аналогічну посаду з неменшим окладом в інше підприємство. Якщо жінка не погоджується на переведення до іншого підприємства, наприклад, у зв’язку із зміною місця проживання чи інших причин, що ущемляють її права, вона може не погодитися на таке переведення. У цьому випадку жінку можуть звільнити із виплатою всіх гарантованих виплат і автоматичною постановкою на облік до центру зайнятості.

Гадаю, Вам просто необхідно звернутися до вищого керівництва, з’ясувати всі можливі варіанти подальшого працевлаштування та знайти оптимальний варіант вирішення проблеми, що перед Вами постала.

Бажаю успіхів! 

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк