Відповіді на питання

Заняття на фітболі

Доброго дня, пані Інно!

 

Комплекс фізичних вправ на фітболі повинен покращувати рухливість, гнучкість, еластичність суглобів і кровообіг всіх органів, а також зміцнювати дихальну і серцево-судинну системи організму.

Виконуючи роль опори, м’яч дає можливість вагітним жінкам розслабитися і краще відчути своє тіло, і з ним простіше виконувати вправи на розтягування м’язів. Балансуючи і утримуючи рівновагу, ви включаєте в роботу приховані резерви організму: вибудовуєте правильну поставу, розвиваєте координацію рухів, зміцнюєте всі м’язові групи, навіть ті, які зазвичай перебувають у пасивному стані.

Тому вправи на фітболі, в принципі, не можуть зашкодити малюкові і призвести до зміни передлежання, але все повинно виконуватись без фанатизму.  

В перебігу ж п’ятої фази вагітності (від 36 тижня і до пологів) необхідно закріплювати навички в глибокому і ритмічному диханні, в умінні розслаблятися і розміряти зусилля. Треба вдосконалювати ті вправи, що відповідають положенням, прийнятим породіллею під час пологів (підйоми тазу з опорою на лопатки і стопи, згинання ніг, повороти на бік), а такі вправи, зазвичай , виконуються без фітболу, а в положенні стоячи або лежачи.

Основні групи гімнастичних вправ Ви можете знайти в брошурі «Обмінна карта «Зростай, Малюк!»

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк