Пустушка — це тільки один з факторів, що впливають на формування прикусу, але далеко не єдиний. Впливають і подушка, і носове дихання, і надходження в організм кальцію, фосфору, вітаміну Д, і вид вигодовування.
Пустушки з силікону, та ще й спеціальної форми, що імітує сосок (точніше не сам сосок, а те, як змінюється його форма в процесі смоктання), – в меншій мірі впливають на прикус. Пуcтушку краще не використовувати взагалі, або тільки перед сном. Якщо на одній чаші ваг теоретично можливе формування неправильного прикусу, а на іншій – практично безсонні ночі для всіх членів сім’ї, тоді я за пустушку. Після того як малюк заснув, пустушку потрібно прибрати.
Проблеми виникають у тому випадку, якщо дитина постійно смокче пустушку. Особливо у віці старше 1.5 років. Це вже шкідлива звичка, що впливає на прикус, причому постійне смоктання пустушки впливає не тільки на прикус. Смоктання саме по собі заспокоює (це добре перед сном), проте, постійне смоктання не дає дитячому мозку повноцінно розвиватися: постійно присутнє вогнище гальмування, що пригнічує процеси збудження, внаслідок чого у дитини зменшується стимул до пізнання