Пані Юліє, я б радив вам уважно прочитати відповідні статті КЗпП України, а також статті розділу «Юридичні поради» на сайті «Зростай, Малюк!.
А до ФСС ТВП усі документи надає працедавець, аж ніяк не працівник.
Особливості виплати допомоги по вагітності та пологах сумісникам
Жінка, яка, крім основного місця роботи, працює за трудовим договором (контрактом) на іншому підприємстві, має повне право отримати допомогу по вагітності та пологах від обох роботодавців, які й будуть фінансувати виплату допомоги по вагітності та пологах за рахунок коштів Фонду. Таке право гарантовано нормою, передбаченою в абзаці першому частини 1 статті 50 Закону № 2240. Однак виплата допомоги по вагітності та пологах сумісникам має певні особливості.
Правила виплати допомоги по вагітності та пологах викладені в пункті 21 Порядку № 1266. У цьому пункті йдеться про те, що застрахованій особі, яка працює за сумісництвом, допомога по вагітності та пологах виплачується на підставі:
• копії листка непрацездатності, виданого у встановленому порядку, засвідченого підписом керівника підприємства й печаткою за основним місцем роботи;
• довідки про середню заробітну плату за основним місцем роботи.
При цьому обов’язковою умовою при розрахунку середньої заробітної плати для нарахування допомоги по вагітності та пологах сумісникам є те, що сума зарплати, яка приймається в розрахунок за кожен місяць розрахункового періоду за основним місцем роботи й за сумісництвом, не повинна перевищувати розміру максимальної величини місячної заробітної плати, з якої сплачуються страхові внески у фонди загальнообов’язкового державного соціального страхування (залежно від місяця розрахункового періоду).
Для сумісників розрахунковий період, який береться для розрахунку середньої заробітної плати, визначається за основним місцем роботи.