Так, допомогу оформити ВИ ЗМОЖЕТЕ, ЗА КОРДОН ТЕЖ ВИЇХАТИ ЗМОЖЕТЕ.
Допомогу наперед не виплачують. Закордоном Ви її будете отримувати, якщо там є представництво українського чи іншого банку, в якому Ви відкрили рахунок для перерахування допомоги по народженню дитини.
Для більшої поінформованості раджу прочитати нижчезазначені законодавчі документи.
ЗАКОН УКРАЇНИ № 3164-VI
Про внесення зміни до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» щодо виплати допомоги при народженні дитини
Верховна Рада Українипостановляє:
І. Статтю 12 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., № 20, ст. 102; 2005 р., №№ 17-19, ст. 267; 2008 р., №№ 5-8, ст. 78; 2010 р., № 8, ст. 53) викласти в такій редакції:
«Стаття 12. Розмір допомоги при народженні дитини
Допомога при народженні дитини нараховується виходячи з розміру прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років, установленого на день народження дитини.
Допомога при народженні дитини надається у сумі, кратній 30 розмірам прожиткового мінімуму, – на першу дитину; кратній 60 розмірам прожиткового мінімуму, – на другу дитину; кратній 120 розмірам прожиткового мінімуму, – на третю і кожну наступну дитину. Виплата допомоги здійснюється одноразово у десятикратному розмірі прожиткового мінімуму при народженні дитини, решта суми допомоги на першу дитину виплачується протягом наступних 24 місяців, на другу дитину – 48 місяців, на третю і кожну наступну дитину – 72 місяців рівними частинами у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України”.
II. Прикінцеві положення
1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.
2. Кабінету Міністрів України:
привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;
забезпечити прийняття нормативно-правових актів, що випливають із цього Закону;
забезпечити приведення міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.
Президент України Віктор ЯНУКОВИЧ
17 березня 2011 року
Верховна Рада ухвалила Закон «Про внесення доповнень до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» щодо скорочення кількості документів для отримання державної допомоги при народженні дитини». За це рішення проголосували 243 з 378 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі.
Відповідно до прийнятого закону, зокрема, в Законі «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» стаття 10-я «Право на допомогу при народженні дитини» встановлює, що допомога при народженні дитини за цим законом надається одному з батьків дитини (опікуну), з яким постійно проживає дитина. Одноразова допомога, призначена опікуну, вважається власністю дитини.
Стаття 11 доповнюється чотирма новими частинами, згідно з якими для призначення допомоги при народженні дитини до органу праці та соціального захисту населення за умови пред’явлення паспорта або іншого документа, що посвідчує особу, та свідоцтва про народження дитини подається заява одного з батьків (опікуна), з яким постійно проживає дитина. Заява складається у довільній формі із зазначенням даних для реєстрації місця проживання дитини. Цей перелік документів є вичерпним.
Орган праці та соціального захисту населення за місцем проживання одного з батьків (опікуна), з яким постійно проживає дитина, або за місцем народження дитини після звернення одного з батьків (опікуна) за призначенням допомоги при народженні дитини: самостійно отримує від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, установ, з державних реєстрів та в порядку обміну інформацією всі необхідні відомості для призначення такої допомоги; направляє центральному органу виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері реєстрації фізичних осіб, дані для реєстрації місця проживання дитини, яке вказало особа, яка звертається за посібником.
Стаття 6 Закону «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» доповнюється новою частиною, згідно з якою реєстрація місця проживання новонародженої дитини здійснюється також на підставі спрямованих органами соціального захисту населення даних, які вказав законний представник, з яким постійно проживає дитина, у заяві про призначення допомоги при народженні дитини, передає УНІАН.
Додати коментар