Відповіді на питання

Інтернатура та вагітність

Якщо Ви є лікарем-інтерном-бюджетником, то на Вас розповсюджуються всі трудові права, у т.ч. право на оформлення декретної відпустки (по вагітності і пологам, по догляду за дитиною). Тобто, Вам видадуть листок непрацездатності, який стане підставою для оформлення декрету. У цьому ж разі Вам оформлять декретну відпустку як за місцем роботи (стажування), так і в навчальному закладі (очна частина). Тобто, Вам запропонують оформити академічну відпустку до наступного навчального року.

За місцем роботи Вам проведуть виплату декретних.

Якщо Ви є контрактником, то процедура буде подібна, окрім: на руки лікар-гінеколог Вам видасть довідку про вагітність, яку Ви подаште до Соцбезу, який буде проводити нарахування виплат по вагітності. Але оформлення відпусток аналогічне із попередньою процедурою (як і для бюджета).

Резюмуючи: у Вас буде перерив інтернатури на час перебування у декреті. Час декрету не входить у термін відпрацювання за розподілом. Табелюватися в декреті не потрібно.

Однак, нагадаю, що право оформлення декретної відпустки не є обо”язком. Тобто, якщо у Вас є рідні та близькі, які допомогатимуть Вам із дитиною, Ви можете не брати декретну відпустку взагалі. Але після народження маєте майже одразу стати до роботи. На це варто зважати. І добре обдумати цей крок, бо ми  сподіваємося, що пологи у Вас пройдуть без проблем, але знати наперед не можемо. Також зазначу, що у разі, якщо пологи пройдуть з ускладненнями, чи Ви просто передумаєте і схочете-таки вийти в декретну відпустку, Ви зможете це зробити у будь-як ий час.

Також зверну увагу на те, що виплата державної допомоги у зв”язку із народженням дитини не залежить від оформлення декрету! Тоюто, Ви її отримаєте у будь-якому випадку після народження живої дитини!

 

Бажаю здоров”я та успіхів!

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.