Якщо Ви є лікарем-інтерном-бюджетником, то на Вас розповсюджуються всі трудові права, у т.ч. право на оформлення декретної відпустки (по вагітності і пологам, по догляду за дитиною). Тобто, Вам видадуть листок непрацездатності, який стане підставою для оформлення декрету. У цьому ж разі Вам оформлять декретну відпустку як за місцем роботи (стажування), так і в навчальному закладі (очна частина). Тобто, Вам запропонують оформити академічну відпустку до наступного навчального року.
За місцем роботи Вам проведуть виплату декретних.
Якщо Ви є контрактником, то процедура буде подібна, окрім: на руки лікар-гінеколог Вам видасть довідку про вагітність, яку Ви подаште до Соцбезу, який буде проводити нарахування виплат по вагітності. Але оформлення відпусток аналогічне із попередньою процедурою (як і для бюджета).
Резюмуючи: у Вас буде перерив інтернатури на час перебування у декреті. Час декрету не входить у термін відпрацювання за розподілом. Табелюватися в декреті не потрібно.
Однак, нагадаю, що право оформлення декретної відпустки не є обо”язком. Тобто, якщо у Вас є рідні та близькі, які допомогатимуть Вам із дитиною, Ви можете не брати декретну відпустку взагалі. Але після народження маєте майже одразу стати до роботи. На це варто зважати. І добре обдумати цей крок, бо ми сподіваємося, що пологи у Вас пройдуть без проблем, але знати наперед не можемо. Також зазначу, що у разі, якщо пологи пройдуть з ускладненнями, чи Ви просто передумаєте і схочете-таки вийти в декретну відпустку, Ви зможете це зробити у будь-як ий час.
Також зверну увагу на те, що виплата державної допомоги у зв”язку із народженням дитини не залежить від оформлення декрету! Тоюто, Ви її отримаєте у будь-якому випадку після народження живої дитини!
Бажаю здоров”я та успіхів!