Шановна Юліє,
“Декретний” лікарняний листок оплачується всім жінкам, не залежно від стажу роботи, страхового стажу та працевлаштування на момент виходу у декрет.
При розрахунку розміру виплат бухгалтерія обчислює середній заробіток жінки (є інструкції щодо проведення такого обчислення для бухгалтерів).
Як я зрозуміла, перед працевлаштуванням Ви як СПД не працювали, зарплату не отримували, відрахувань до Фонду соцстраху не робили. Бухгалтерія підприємства братиме до уваги Ваш заробіток в цій фірмі при розрахунку середньої зарплати.
Нижче надаю витяг із законодавства.
Стаття 39. Розмір допомоги по вагітності та пологах
Допомога по вагітності та пологах надається застрахованій особі у розмірі 100 відсотків середньої заробітної плати (доходу), обчисленої відповідно до статті 53 цього Закону, і не залежить від страхового стажу.
Сума допомоги по вагітності та пологах в розрахунку на місяць не повинна перевищувати розміру максимальної величини (граничної суми) місячної заробітної плати (доходу) , з якої сплачувались страхові внески на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням.
Стаття 53. Порядок розрахунку середньої заробітної плати (доходу) для обчислення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах
1. При обчисленні середньої заробітної плати (доходу) для забезпечення допомогою по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах враховуються всі види заробітної плати (доходу) в межах граничної суми місячної заробітної плати (доходу) за відпрацьований час, на яку нараховуються страхові внески на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, відповідно до статті 21 цього Закону.