Відповіді на питання

Вітрянка під час вагітності – факти ризику

Доброго дня, пані Юліє!

Вітрянка при вагітності становить небезпеку для плода. У разі захворювання вагітної жінки вітрянкою на ранніх термінах вагітності можливі мимовільні аборти, мертвонародження і вроджені вади розвитку: рубці шкіри, гіпоплазія кінцівок, атрофія кори мозку, розумова відсталість, затримка росту, мікрофтальмія, катаракта.

Але, на відміну від краснухи, відсоток розвитку каліцтв і вад плода при вітрянці дуже низький і становить близько 1%. Найчастіше при захворюванні вітрянкою на ранніх термінах вагітності відбувається викидень або внутрішньоутробна загибель плода.

Вітряна віспа у вагітної жінки не розглядається лікарями як показання до штучного переривання вагітності. У разі зараження вітрянкою під час вагітності в терміни до 14 тижнів ризик для плоду складає 0,4%, а при зараженні в терміни від 14 до 20 тижнів – не більше 2%. Після 20 тижнів для дитини ризику фактично немає. Лікування специфічним імуноглобуліном під час вагітності різко знижує навіть цей дуже маленький ризик для майбутньої дитини. 

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк