Відповіді на питання

Які аналізи є обов’язковими для вагітних.

Весь перелік аналізів для вагітних в Україні визначений наказом МОЗ від 15.07.2011 №417.

Додатком №3 до цього наказу визначена форма інформованої згоди на проведення медичних маніпуляцій та процедур інформованої згоди проходження тесту на ВІЛ.

Вони розміщені в обліковій формі №111/о «Індивідуальна карта вагітної жінки» і Вам повинні були запропонувати підписати їх під час постановки на облік. Якщо Ви вважаєте, що рішення лікарів є неправомірними, Ви можете не підписувати інформовану згоду, але, тим самим, в такому разі Ви повністю берете на себе відповідальність за своє здоров’я  та здоров’я майбутнього малюка.

 

Реєстрація народження провадиться при пред’явленні:
У разі народження дитини поза закладом охорони здоров’я при реєстрації в органах реєстрації актів цивільного стану факт народження дитини підтверджується двома свідками та медичною довідкою про перебування дитини під наглядом лікувального закладу. Це визначено Інструкцією щодо заповнення та видачі медичного свідоцтва про народження (форма № 103/о), затвердженою наказом Міністерства охорони здоров’я від 8 серпня 2006 р. № 545.

Така норма необхідна з огляду на те, що заклади охорони здоров’я, виходячи із компетенції їх фахівців, на відміну від органів державної реєстрації актів цивільного стану, можуть встановити, чи народжувала дана жінка дитину.

У разі відсутності жодних документів про народження дитини державна реєстрація її народження проводиться на підставі рішення суду про встановлення факту народження. Це визначено положеннями частини третьої та частини дев’ятої статті 13 Закону України “Про державну реєстрацію актів цивільного стану”.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк