Головна Новини Обране

В Україні планують вдвічі скоротити декретну відпустку

Декретна відпустка

Законопроєкт зареєстрували у Верховній Раді

В Україні жінкам хочуть скоротити декретну відпустку майже вдвічі. Проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правового регулювання праці деяких категорій працівників – який насправді сенс несе назва?

Суб’єкт права законодавчої ініціативи – Кабінет Міністрів України.

«У ХХІ сторіччі жінка, яка має дитину до 3-х років, повинна мати право працювати в нічний час, надурочно чи їхати у відрядження» – ось така думка Кабміну. Наприклад, перша віце-прем’єрка Юлія Свириденко, яка підписала супровідні документи до проєкту, з’ясувала, що годувати дитину доцільно максимум до 1,5 року.

Діючий Кодекс законів про працю надає особливі гарантії для праці жінок, які мають дітей до 3-х років. У Кабміні вважають, що це гендерний стереотип, який потребує перегляду, аби забезпечити жінці «повноцінну реалізацію права на працю».

Тобто знімаються обмеження залучати до такої роботи жінок, які мають дітей до 3-х років.

Тому відповідні «радянські пережитки» пропонується прибрати з КЗпП України, залишивши обмеження на залучення до роботи у шкідливих умовах, нічний час, понаднормово та у вихідні тільки для вагітних жінок або тих, хто «виховує дитину віком до 1,5 років».

Точніше, Кабмін залишає право за працівником не погодитися на таку роботу.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк