Грудне вигодовування

10 порад для успішного грудного вигодовування

«Грудничок», «грудний малюк» — саме так називають діток віком до півроку. Навіть з назви зрозуміло, що без маминих грудей в цей період життя малюка немислиме. Насамперед тому, що грудне молоко – це ідеальна природна їжа для Вашого маляти, їжа, яка завжди відповідає його потребам та найкраще засвоюється. Дослідження виявили, що молоко мами змінюється залежно від потреб організму дитини: коли малюкові потрібно рости, в молоці стає більше білка, в спекотний період молоко стає більш рідким та водянистим, а також виробляється у більшій кількості. Таким чином, склад маминого молока «підлаштовується» під малюка, постачаючи йому найнеобхідніші компоненти. Чи не диво?

Крім того, грудне вигодовування є тісним та цінним способом спілкування мами та дитини. Чим частіше Ви прикладаєте малюка до грудей, тим розумнішим та здоровішим він стає. І для Вас, як для мами, годування грудьми також може стати незабутнім та приємним досвідом, якщо дотримуватися кількох простих правил. Нижче для Вас зібрано 10 основних принципів успішного вигодовування, які дійшли до нас від мудрих предків, і були підтверджені сучасною науковою медициною. Отож.

1. Прикладіть маля до грудей якомога раніше. Бажано це зробити ще в пологовій залі, щойно малюк з’явився на світ. Таке раннє прикладання до грудей важливе як для дитини, так і для мами. Кишківник, слизові оболонки та шкіра новонароджених неадаптовані до прийняття їжі. Перше грудне молоко — молозиво — сприяє розвитку нормальної мікрофлори у кишківнику малюка. Молозива небагато, але це саме той об’єм, що потрібен ново народженому, аби налагодити основні процеси травлення.

Коли мама вперше після пологів прикладає маля до грудей, її матка рефлекторно скорочується, це стимулює відділення посліду і більш швидке завершення пологів. Завдяки ранньому прикладанню у мами збільшується кількість молока та встановлюється стабільне тривале вигодовування.

2. Уникайте годування з пляшки та використання пустушки. Перше, що малюк має взяти до ротика, навчитися правильно захоплювати та смоктати — це груди його матері. Не користуйтеся сосками, пустушками, пляшками якомога довше — це дозволить Вам уникнути відмови від грудей, мати достатню кількість молока і бути в постійному контакті з малюком. Пам’ятайте: чим частіше та регулярніше Ви годуєте грудьми, тим більше у Вас молока.

3. Не обмежуйте тривалість годування і не відривайте дитину від грудей раніше, ніж вона сама їх відпустить. Біля Ваших грудей малюк не лише харчується, але й отримує незамінне відчуття захищеності, комфорту та близькості з матір’ю.

4. Годуйте малюка вночі. Дитина швидко росте та розвивається, а тому швидко голодніє, і не може витримувати великих проміжків часу без годування. Якщо ж Ви годуєте маля вночі, то наступного дня у Вас буде більше молока.

5. Дитині важливо часто бути разом з матір’ю. Грудне вигодовування налагоджує між Вами та малюком більш близькі та тісні стосунки. Коли Ви годуєте за вимогою, малюк здобуває унікальний досвід прийняття, підтримки, впевненості, що його приймають та люблять. Спільне перебування з мамою має багато переваг, наприклад:

  • Ви навчаєтесь швидко реагувати на сигнали дитини, заспокоювати її лише своєю присутністю, а відтак Ви значно простіше долаєте вікові кризи;
  • Ви впевненіше годуєте дитину і може прикладати її до грудей, щойно вона цього схоче (не менше 8–12 разів на добу);
  • у маляти знижується ризик розвитку інфекційних захворювань

6. Правильно прикладайте малюка до грудей. Даючи груди, тримайте дитину дуже близько, животиком до себе. Ваш сосок має бути на рівні носика дитини. Зачекайте, аби маля широко розкрило ротик, і прикладіть його так, щоб захопило не тільки сосок, але й велику частину ареоли (ділянка грудей навколо соска).

7. До 6 місяців намагайтеся не давати дитині води, чаю або інших продуктів. Цим Ви захистите її від інфекцій, алергій та розладів кишківника, при цьому забезпечите дитину повноцінним харчуванням.

8. Не мийте спеціально груди до та після годування. Надмірне миття з милом пересушує шкіру сосків, може призвести до їх розтріскування, а також змиває зі шкіри матері корисну для дитини мікрофлору.

9. Не зціджуйте молоко без необхідності. Зціджування доцільне у випадку вимушеної розлуки мами та дитини, або коли дитина з якоїсь причини не може смоктати груди.

10. Годуйте дитину грудьми не менше двох років, з яких перші півроку — виключно грудним молоком. Згідно з рекомендаціями та даними ВООЗ (Всесвітня Організація Охорони Здоров’я), це допоможе малюкові зростати здоровим, як закладено природою. Більш того, малюк буквально «рятує» маму від потенційних проблем зі здоров’ям, адже, якщо відмовитись від природного вигодовування, організм мами часто дає збої, часом — дуже серйозні (мастити, рак грудей та ін.).

Ці прості правила допоможуть Вам захистити себе від проблем під час годування малюка грудьми. Нехай подякою за Ваші зусилля буде щира вдячність Вашої крихітки, а також приємні хвилини ніжності та близькості! 

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк




Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.




*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.