Грудне вигодовування

Грудне вигодовування після кесаревого розтину

Безумовно, налагодити грудне вигодовування після кесаревого розтину складніше, ніж після природних пологів. Але, в той же час, в цьому немає і нічого неможливого. Кожна жінка, якщо вона щиро хоче і має бажання годувати малюка грудьми, може спробувати налагодити лактацію після операції і успішно з цим впоратися.

Після природних пологів малюка прикладають до маминих грудей прямо в пологовій залі, саме завдяки цьому у мами стимулюється лактація. Також безпосередньо в пологовій залі відбувається контакт «шкіра до шкіри» мами і малюка, що також сприяє виробленню молока в маминому організмі. Після кесаревого розтину ні раннє прикладання в пологовій залі, ні контакт “шкіра до шкіри” в першу годину після народження неможливий зі зрозумілих причин – мама перебуває під наркозом. Внаслідок цього після кесаревого розтину у матері найчастіше сповільнюється приплив молока.

Протягом перших днів після кесаревого розтину мамі досить складно годувати дитину грудьми. По-перше, мати себе ще погано почуває, по-друге, найчастіше малюк знаходиться окремо від матері, по-третє, мама може отримує певне лікування (хоча зараз на ринку є препарати, сумісні з грудним вигодовуванням).

Саме внаслідок цих обставин у жінки може не вироблятися молоко, тому що не відбувається стимуляція грудей самим смоктанням малюка.. Крім того, малюка в цей період догодовування сумішшю з пляшечки, а смоктання з пляшки дуже сильно відрізняється від смоктання грудей , тому часто буває досить складно «відірвати» малюка овід пляшечки та повернути його на грудне вигодовування.

На превеликий жаль, сучасні жінки народжують посередництвом кесаревого розтину не тільки за медичними показами, а ще й в силу багатьох інших причин, в тому числі і присутності страху  сильного родового болю.

Якщо у жінки виникають подібні думки щодо безпідставної операції, їй варто розпочати активну підготовку до пологів, піти на курси для майбутніх батьків, поговорити з тими, хто переніс природні пологи і кесарів розтину. Тільки отримавши достатньо інформації, можна зрозуміти, що природний процес краще неприродного у всіх сенсах, тому кесарів розтин необхідно проводити тільки в тому випадку, якщо для цієї операції є медичні покази.

Раннє прикладання до грудей є дуже важливим чинником у процесі налагодження грудного вигодовування. Існує думка, що у разі кесаревому розтині про раннє прикладання варто забути. Це не зовсім так. У малюка, який народився шляхом кесаревого розтину, смоктальний рефлекс дійсно пробуджується дещо пізніше, ніж у дитини, яка народилася природним шляхом. Тому буде цілком нормально, якщо дитину, народжену шляхом кесаревого розтину, прикладуть до грудей протягом наступних 6 годин після операції.

Як відомо, якщо ви проходите через операцію кесаревого розтину наодинці з медперсоналом , то поки ви будете виходить з під наркозу, швидше за все, щоб малюк не кричав, йому дадуть пляшку з сумішшю або глюкозою. Звичайно, це може негативно позначитися на грудному вигодовуванні, а також на імунітеті дитини, адже дуже важливо, щоб першою їжею крихітки було саме молозиво.

Щоб раннє прикладання було успішно реалізовано, зарані узгодьте з родичами та в пологовому питання партнерських пологів., щоб з вами разом на пологах був чоловік (мати). Саме вони зможуть бути з дитиною в перші хвилини її життя, допоможуть вам доглядати за малюком в перші дні і організувати грудне вигодовування.

Зазвичай лікарі пропонують організувати контакт «шкіра до шкіри» між батьком і дитиною, поки мама приходить до тями. Таким чином, малюка не потрібно буде відволікати за допомогою пляшечок, а коли ви опам’ятаєтеся, зможете перший раз погодувати дитину грудьми.

Після повернення з пологового будинку, навіть якщо дитина вже на суміші, пропонуйте їй груди якомога частіше, організуйте йому відкритий доступ до грудей, носіть дитину біля себе, наприклад , в слінгу, здійснюйте контакт «шкіра до шкіри». Все це допоможе поступово повністю повернутися на грудне вигодовування.

Щоб годувати дитину сумішшю в період відновлення лактації зовсім не обов’язково використовувати пляшечку, краще користуватися системою догодовування біля грудей. Вона дозволяє малюку отримувати потрібну кількість їжі і стимулювати мамині груди, щоб молоко краще вироблялося, і ви з дитиною могли швидше налагодити ГВ, крім того, дитина вчиться правильно смоктати груди. Коли молоко стане прибувати в достатній кількості , можна буде взагалі відмовитися від суміші .

Після кесаревого розтину молоко зазвичай трохи запізнюється, тому, щоб налагодити лактацію , важливо прикладати дитинку часто, кожну годину, робити стимулюючий масаж між лопаткової зони, добре харчуватися, багато пити, не нервуватись, все обов’язково налагодиться, звичайно, якщо ви цього дійсно хочете. Намагаючись налагодити лактацію після кесаревого розтину, дуже важливо вірити в успіх, мати підтримку близьких, запастися терпінням, і тоді у вас обов’язково все вийде!

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк




Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.




*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.