Грудне вигодовування

Грудне вигодовування при температурі у матері

Чи можливе грудне вигодовування при температурі у матері? Ємна і точна відповідь: годувати дитину грудьми при температурі можна!

Згідно з дослідженнями, та й взагалі загальним медичним знанням, жар матері під час годування дитини не має на дитину згубного впливу. Ні в якому разі не варто переривати годування в період захворювання. Якщо мати дитини хвора на ГРВІ, то разом з молоком, малюк отримає антигени і поживні речовини, які навпаки додадуть його імунітету ще більше стійкості. Наразі, годування є дуже важливим і для самої матері, тому що в період після пологів груди матері повинна віддавати молоко, а не тримати його всередині. В результаті переривання вигодовування,  у молодої матері можуть  виникати такі неприємні ускладнення як лактостаз або мастит.

Ще одна з небезпек переривання вигодовування полягає в тому, що після довгої перерви в годуванні грудьми, дитина може і зовсім відмовитися від такого способу вигодовування. В такому випадку доведеться переходити на штучне вигодовування сумішами, а матері приходиться зціджувати молоко з метою уникнення  його застою в грудях.

Чи можна годувати грудьми при температурі, викликаної внаслідок застуди?  Так, можна, але є один досить важливий момент, про який забувати ні в якому разі не можна.

Якщо температура тіла матері не перевищує 38 градусів і викликана різними стресовими психологічними факторами або овуляцією, то годування дозволено.

Однак, якщо температура вище 39, тоді необхідно в обов’язковому порядку її збити. Справа в тому, що при годуванні з температурою змінюється смак молока, що може спровокувати відмову дитини від такого способу годування. Крім того, годування при високій температурі становить серйозну загрозу для самої матері немовляти. Перед годуванням спробуйте збити температуру за допомогою засобів, що містять парацетамол. Ні в якому разі не застосовуйте препарати на основі аспірину.

Ще один важливий момент полягає в тому, яка причина викликає температуру.

Як правило, ті захворювання, для лікування яких застосовують антибіотики, можуть представляти серйозну небезпеку не тільки для матері, але і для дитини. В даному випадку, рекомендується звернутися за порадою до вашого лікаря, який підкаже правильний алгоритм дій в даній непростій ситуації.

Зазвичай, при легкому перебігу захворювання, лікар підбирає ті антибіотики, що не завадять процесу годування. А в деяких випадках серйозних захворювань доводиться переривати процес вигодовування повністю. Хвороби, які пов’язані з нирковою недостатністю, серцево-судинною системою, печінкою і легенями. У всіх цих випадках вигодовування не рекомендується, а деколи повністю забороняється. Варто відзначити, що в такій ситуації найкраще рішення – це проходження консультації з лікарем і з педіатром. Тепер Ви знаєте,  в яких випадках можна годувати грудьми при температурі у матері.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.