Як правильно зціджувати молоко
Кожній матері годувальниці не завадить знати ті ситуації, за яких зціджування є необхідним, адже в перебігу грудного вигодовування інколи виникають такі моменти, коли без зціджування молока аж ніяк не обійтися. Варто відзначити, що сам процес зціджування доволі непростий, тому, щоб уникнути захворювань грудей потрібно вчитися, як правильно зціджувати молоко.
Більшість сучасних фахівців стверджують, що зціджувати молоко потрібно тільки у разі необхідності, щоб уникнути можливих проблем з лактацією, а також запалення грудей:
• під час становлення лактації – в перший місяць-два грудного вигодовування, зціджування є необхідним, тому що спочатку молока може вироблятись більше, ніж може з’їсти малюк. Потрібен певний проміжок часу щоб лактація налагодилася, а вже незабаром малюк стане їсти більше, і ви самі відчуєте, що необхідності в зціджуванні вже немає.
• коли ваші груди переповнені, а малюк поки спить і їсти не збирається – якщо за такої ситуації не зцідити молоко, може виникнути запалення ;
• якщо малюка тимчасово перевели на годування сумішами: мама проходить лікування, але після нього збирається повернутися до грудного вигодовування. У даному випадку зціджування необхідне для того, щоб лактація не згасла в період вашого лікування;
• якщо малюк народився недоношеним, це означає, що він поки не може смоктати груди, тому зціджування є вкрай необхідним, адже таким чином буде стимулюватись лактація до того часу, коли малюк зміцніє, наразі у мами вже буде достатньо молока.
Але дуже важливо пам’ятати: зціджування грудей без необхідності, просто на всякий випадок, може призвести до надмірного виробітку молока.
Зціджувати молоко можна руками або за допомогою молоко відсмоктувача (ручного чи електричного).
Загальні правила зціджування молока за допомогою молоковідсмоктувача:
• перед використанням пристрою його потрібно стерилізувати;
• під час самого процесу зціджування не повинно виникати відчуття болю;
• після зціджування молоковідсмоктувач потрібно обов’язково вимити.
Зціджувати молоко руками складніше ніж зціджувати молоковідсмоктувачем . Щоб таке зціджування було дійсно ефективним потрібно освоїти правильну техніку зціджування. Однією з переваг ручного зціджування є його повна безкоштовність, звичайно, якщо це жінка буде робити сама або їй буде допомагати хтось із близьких.
Правила ручного зціджування :
• перед початком зціджування вимийте руки ;
• зробіть невеликий масаж грудей і сосків, це допоможе стимулювати виділення молока ;
• при зціджуванні не застосовуйте надмірних зусиль, щоб не викликати болісних відчуттів.
Покладіть долоню на груди, великий палець покласти так, щоб він був над іншими пальцями на відстані приблизно 5 сантиметрів від ареоли. Притискайте руку до грудної клітки, зводячи разом великий і вказівний пальці. Коли побачите краплі або цівку молока, повторюйте рухи руками, пересуваючи пальці по колу, щоб зцідити молоко з усіх молочних залозок. Не варто розташовувати руки занадто близько до соска – безпосереднє надавлювання на сосок буде викликати біль.
Молоко можна збирати в стерильні баночки або контейнери,иа зберігати його можна в холодильнику до 5 діб і в морозильній камері до 4 місяців.
Дуже важливо не травмувати груди, правильно зціджувати, робити це тільки у разі потреби та, краще, руками.
Зціджування є дуже важливим моментом в процесі грудного вигодовування, воно часто допомагає стимулювати лактацію, а також врятуватися від лактостазу та маститу.
Правильно організований та налагоджений процес грудного вигодовування допомагає відновленню жіночого організму, а також допомагає скинути вагу, але, знову ж таки, тільки у разі, коли все правильно робиться.
Додати коментар