Грудне вигодовування

Протипоказання до годування дитини грудьми

ПРОТИПОКАЗАННЯ ДО ГОДУВАННЯ ДИТИНИ ГРУДЬМИ

Існують абсолютні і відносні протbпоказання до годування дитини грудьми.

Абсолютними протипоказаннями до першого прикладання новонародженої дитини до грудей є важкі порушення мозкового кровообігу із загрозою внутршньочерепного крововиливу, гемолітична хвороба внаслідок антигенної несумісності еритроцитів за ВЬ-чинником або системи АВО (у перші 7—10 днів життя), глибока недоношеність (за відсутності ковтального і смоктального рефлексів), важкі форми респіраторних розладів і деякі інші важкі захворювання новонародених. Таких дітей годують зцідженим молоком, а у разіи гемолітичної хвороби — молоком інших жінок. Разом з вищепереліченими захворюваннями, новонароджену дитину не рекомендують годувати грудьми і у разіи деяких важких захворюваннях матері. До них відносяться:

1)         захворювання нирок з нирковою недостатністю;

2)         вроджені і придбані вади серця, ендо- і міокардит з серцево-судинною недостатністю;

3)         важкі форми хвороб крові і кровотворного апарату;

4)         виражені форми базедової хвороби;

5)         злоякісні пухлини;

6)         гострі психічні захворювання.

Вся решта захворювань матері є відносними протипоказаннями до годування.

Зупинимося на деяких з них.

1.         Активні форми туберкульозу у матері: дитину необхідно з моменту народження відділити від матері і видалити з домашньої обстановки на 1,5—2 міс. Цей термін необхідний для того, щоб у дитини після протитуберкульозної вакцинації виробився імунітет. Годують зцідженим молоком.

2.         Сифіліс: як правило, зараження сифілісом не є перепоною до годування своєї дитини. Якщо ж зараження відбулося після 6—7 міс вагітності і дитина народився без ознак сифілісу, необхідно заборонити годування.

3.         Висипний і поворотний тифи: у важких випадках припинити, у разі легких можна продовжувати годування за умови бездоганної дезинсекції.

4.         Черевний тиф і паратифи, дизентерія: у важких випадках тимчасово припинити; у разі легких форм перебігу — годувати дитину прокип’яченим зцідженим молоком.

5.         Натуральна віспа: припинити годування тимчасово, але продовжувати зціджувати молоко.

6.         Кір, вітряна віспа: продовжувати годування з одночасною імунізацією дитини (гамма-глобуліном).

7.         У разі сибірської язви, правцю — припинити годування.

8.         У разі ангіни, грипу, запалення легенів — годування продовжувати. Годуватив масці, поза годуванням забезпечити окреме перебування дитини.

Утрудненнядо вигодовування з боку дитини.

Незарощення губи і твердого неба.

З цим дефектом розвитку діти звичайно пристосовуються до акту смоктання. В іншому разі призначають годування з ложечки або через зонд.

Прогнатизм (стан неправильного прикусу: коли нижня щелепа або мала, або, навпаки, дуже велика — передній і задній прогнатизм).

Звичайно діти пристосовуються до акту смоктання; В іншому разі призначають годування з ложечки або через зонд.

Молочниця — грибкове захворювання порожнини рота. Молочниця є тимчасовим утрудненням до годування, що потребує негайного та інтенсивного лікування.

Коротка вуздечка язика не є утрудненням до акту смоктання. Нежить у дитини звичайно значно утруднює акт смоктання, оскільки дитина перших місяців життя дихає виключно носом (великий язик фактично повністю закриває порожнину рота і відтискує епіглотіс).

Непереносимість жіночого молока теж іноді зустрічається. Клінічно, зазвичай, вона проявляється диспептичними розладами. Останніми роками вдалося встановити, що в основі випадків непереносимості лежать порушення в перетравлюванні та резорбції лактози жіночого молока. У цих випадках на поверхні ворсинок епітеліальних клітин слизовтої оболонки тонкого кишковика відсутній фермент лактаза, внаслідок чого не відбувається розщеплення лактозаи до моносахаридів (глюкоза і галактози) і вона затримується у вмісті кишковика. Молочнокисла ферментація під впливом бактерій (анаеробне гліколітичне розщеплення до молочної кислоти) і осмотичний, зв’язуючий воду, ефект лактози є причиною диспептичних явищ. Лактозурія не виникає, оскільки відсутня резорбція лактози клітинами слизової оболонки кишовика. В таких випадках доводиться переводити дітей на годування сумішами, що містять мальтозу і сахарозу замість лактози.

 

 

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.