Грудне вигодовування

Декілька порад з налаштування грудного вигодовування

Декілька порад з налаштування грудного вигодовування

 

Перші уроки грудного вигодовування молода мати (породілля) повинна отримати ще в пологовому будинку, відразу ж після народження дитини. В подальшому навчання молодої матері-годувальниці повинен проводити дільничний педіатр вже під час своїх перших відвідин новонародженої дитини.

При цьому слід звертати увагу на доцільні і недоцільні прийоми грудного вигодовування, не обмежуватися словесним інструктажем, але і практично допомогти жінці правильно провести одне з годувань.

Систематизація окремих прийомів і етапів може бути приблизно наступною:

1.         Ретельне миття рук з милом.

2.         Обмивання грудей кип’яченою водою та висушування їх м’яким рушником без розтирання області соска і ареоли.

3.         У разі вираженого нагрібання молочних залоз і щільної напруженої ареоли доцільно добитися розм’якшення зони ареоли шляхом зціджування незначної кількості молока м’яким круговим натисканням на краї ареоли за допомогою другого і третього пальців руки. Іноді ступінь нагрубання може бути настільки великою, що ареола і сосок видаються «запалими» всередину. В таких випадках дитина також не в змозі захопити сосок разом

з ареолою, тому, під час підготовки до годування, необхідно зцідити набагато більшу кількість молока.

4.         Узявши дитину на руки, зайняти зручне положення сидячи, ногу (ноги) поставити на невисокий стільчик (висотою 20—30 см). Голівка дитини не повинна бути запрокинутою назад або зігнутою вперед. Рука, що підтримує дитину, не повинна тиснути, оскільки це приведе до рефлекторному повороту головки убік, від грудей матері.

5.         Груди беруться другим і третім пальцями протилежної руки за краї ареоли зверху і знизу від соска. Пальці стискаються у підстави соска так, щоб сосок був максимально витягнений вперед.

6.         Торкнутися соском до губок дитини, і якщо дитина його бере відразу, постаратися швидко ввести в рот і сосок, і всю область ареоли до підтримуючих пальців. Якщо ж дитина не реагує відразу, то можна зробити

декілька погладжуючих рухів соском по губках, торкнутися язика та, навіть, використовуючи натиск зверху великим пальцем, зцідити декілька крапель молока до рота дитини. Після початку смоктання ввести сосок з ареолой.

Не можна дозволяти дитині неглибоке взяття соска і його «жування», оскільки це не забезпечує ефективне смоктання і приводить до обов’язкового травмування шкіри.

7.         У разі, коли дитина добре взяла груди та почала смоктати другий палець, що охоплює груди зверху, використовується для того, щоб відтягнути вдо середини ту ділянку грудної залози, що може прикривати носові ходи та перешкоджає диханню дитини.

8.         У разі дуже активного смоктання та деякому «захлинанні» дитини доцільно через 8-10 хвилин зробити перерву в годуванні для того, щоб потримати дитину протягом 1-2 хвилин вертикально, надаючи таким чином малюку можливість відригнути повітря, проковтнуте під час інтенсивного смоктання.

9.         Для відлучення грудей у середині або в кінці годування потрібно скористатись тільки повним припиненням смоктальних рухів і стиснення соска. Інакше може розвинутись мацерація шкіри. Якщо цього моменту не наступає, то можна ввести в кут рота дитини і по ходу соска материнський мізинець і «під захистом» мізинця вивільнити груди.

10.       Після відригування повітря для подальшого годування дитину знову прикладають до грудей ще на 8-10 хвилин. Для повторного відняття грудей використовуються ті ж прийоми.

11.       Після закінчення годування і незалежно від того, були чи не були перерви на середині процесу годування, дитина знову необхідно потримати ще 1-2 хвилини вертикально для відригування повітря.

12.       У разі засипання малюка біля грудей або млявого смоктання можна спробувати легенько потерти його щічки підтримуючою рукою по або зцідити йому до рота невелику кількість молока. Недоцільним є спроби підтягати сосок і міняти його положення в роті дитини. Це призведе тільки до виштовхування та «жування» соска з його травмуванням.

13.       Після годування одними грудьми залишки молока з цих грудей бажано повністю зцідити.

14.       Завершальне обмивання грудей і обсушування сосків полотняним рушником.

 

 

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк




Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.




*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.