Малюк після 1 року

Адаптація до дитячого садка

Дуже часто перед батьками постає питання: у якому віці краще віддавати дитину до дитячого садка?

Хоча в дитячий сад тепер приймають дітей і більше молодшого віку, найбільш сприятливим є вік між 3 і 5 роками.

Необхідно заздалегідь готувати дитину до думки щодо майбутнього відвідування дитячого садка.

І перше, що потрібно зробити, – приблизно за місяць до того, як малюк почне ходити туди, – трохи менше, ніж звичайно, будьте поруч з ним. Друге – докладно розкажіть йому про дитячий садок, зводіть його туди, щоб він дізнався, що це таке, і у нього склалося власне уявлення про дитячий садок – зробіть все, щоб воно було позитивне. Скажіть малюку, що ви дуже пишаєтеся ним – адже він вже такий великий, що може сам ходити до дитячого садка, що відвідування ним дитсадка є виконанням певної роботи – можна порівняти з вашою роботою. Але при цьому не робіть з цієї події проблему, не говоріть малюку настирливо щодо майбутніх змін в його житті.

Готуйте дитину до спілкування з іншими дітьми і дорослими: відвідуйте з ним дитячі парки та майданчики, привчайте до гри в пісочницях, на гойдалках. Ходіть з ним на свята, на дні народження друзів, спостерігайте, як він поводиться: соромиться, усамітнюється, конфліктує, б’ється або ж легко знаходить спільну мову, контактує з однолітками, тягнеться до спілкування, розкутий.

Коли ви підбираєте дитячий сад, найголовніше не в його зовнішньому вигляді, зручностях і красі інтер’єру, а в вихователях і дітях. Прийдіть до дитячого садка і поспостерігайте за дітьми: чи задоволені вони, чи подобається їм там. Хороший дитячий сад – місце дуже гучне. Якщо протягом півгодини ви не почуєте шуму і гамору, а також вибухів сміху, пошукайте інший садок для вашої дитини.

Зустріньтесь з вихователем групи заздалегідь, розкажіть про індивідуальні особливості вашого малюка, що йому подобається, що ні, які його уміння і навички, якої допомоги він потребує, визначте, які методи заохочення і покарання прийнятні для вашої дитини.

З самого початку допоможіть малюку легко увійти до дитячого садка. Адже він вперше в житті розлучається з будинком, з вами, віддаляється від вас, хоча й усього на кілька годин. У перші дні відвідування садка не залишайте дитину одну відразу, краще всього щоб вона сама вас відпустила. Під час прощання з малюком не забудьте його запевнити, що неодмінно повернетеся за ним.

Коли ви йдете – розлучайтеся з дитиною легко і швидко. Звичайно ж, ви турбуєтеся про те, як буде вашій дитині в дитячому садку, але довгі прощання зі стурбованим виразом обличчя викличуть тривогу у дитини, що з нею тут може щось трапитися, і він довго не буде вас відпускати.

Якщо дитина важко розлучається з матір’ю, то бажано перші кілька тижнів нехай відводить у дитячий сад його батько.

Дайте дитині з собою до дитсадка його улюблену іграшку, постарайтеся вмовити залишити її переночувати в садку і на ранок знову з нею зустрітися. Якщо дитина на це не погодиться, нехай іграшка ходить разом з нею щодня і знайомиться там з іншими, розпитуйте що з іграшкою відбувалося в дитячому саду, хто з нею дружив, хто кривдив, чи не було їй сумно. Таким чином, ви дізнаєтеся багато чого про те, як вашому малюкові вдається звикати до садка.

Деякі діти в перші дні в дитячому саду дуже втомлюються від нових вражень, нових друзів, нової діяльності, великої кількості народу. Якщо малюк приходить додому змученим і нервовим, це не означає, що він не в змозі звикнути до дитячого садка. В такому випадку потрібно таку дитину раніше забирати з садка або ж 1-2 рази на тиждень залишати її вдома.

Пограйте з дитиною домашніми іграшками в дитячий сад, де яка з іграшок буде самою дитиною. Поспостерігайте, що робить ця іграшка, що, каже, допоможіть разом з дитиною знайти їй друзів і вирішувати проблеми вашої дитини через неї, орієнтуючи гру на позитивні результати.

Буває, що дитина не приймає вихователя: “Я не піду до неї, вона кричить, зла” і т.д. Якщо це повторюється щодня, то залишається тільки поспівчувати і спробувати перевести дитину до іншої групи. Не давайте малюку страждати і спілкуватися з неприємними людьми. Вихователька дитячого садка – “друга мама” для вашої дитини – повинна бути схожа на вас за своїми виховними методам, володіти здатністю враховувати і розуміти унікальність і індивідуальність кожної дитини.

Не поспішайте, вибираючи для вашої дитини дитячий садок, будьте спостережливі й завбачливі. Погано якщо доведеться в подальшому занадто часто змінювати садки. Краще якщо дитина відвідує весь час один і той же садок. Один раз поміняти його – не страшно, але шість або сім разів – це вже шкідливо.

Не віддавайте дитину до дитсадка тільки тому, що у вас народилася ще одна дитина, навіть якщо це і полегшить вам життя. Ваша старша дитина (син або дочка) і без того відчує і побачить, що в домі з’явився новий член сім’ї, і ваше рішення може витлумачити як своє вигнання. Тому якщо ви, чекаючи дитину, все ж таки вирішите віддати старшу дитину до дитячого садка, зробіть це заздалегідь, до появи малюка.

Найголовніше призначення дитячого садка в тому, щоб дати дитині можливість спілкуватися і грати з однолітками. І яким би гарним не був дитячий садок, не допускайте непоправну помилку – не вважайте, що він замінює сім’ю.

 

Автор: Тетяна Козак, психолог

За матеріалами: www.baby.com.ua

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.