Малюк після 1 року

Дитячі іграшки, що несуть загрозу для здоров’я

Лікарі б’ють на сполох: у продажу з’явилися магнітні іграшки / конструктори, які становлять небезпеку для маленьких дітей. При цьому найчастіше ніяких попереджень на упаковці не знайти.

Магнітні кульки не можливо витягнути через горло

Нещодавно з Охматдиту виписали 11-місячного Михайла з Києва.

– Три дні батьки не знали, що з ним, їздили по лікарях. До нас приїхали, коли хлопчик був у важкому стані. Він рвав, його животик був вздутим, малюк мав важку кишкову непрохідність. Коли зробили рентген, побачили магнітні кульки. Вони прорвали три дірочки: в шлунку, сліпій кишці і бризі тонкої кишки, через яку проходять судини. Якби кульки їх зачепили, Михайло міг загинути від кровотечі, – розповідає Олександр Гришин, завідувач відділенням ургентної хірургії Охматдиту.

Ураження організму магнітними кульками “Бакібол”, або “Неокуб”, лікарі прирівнюють до вогнепального поранення дробом. Їх неможливо витягнути через горло.

– Магніти притягуються, тому їх важко роз’єднати. Тяжіння таке сильне, що низка може утримати молоток. Від однієї кульки нічого не буде. Небезпечно, коли дитина через деякий час ковтає другий. Тоді вони проривають стінки кишківника. За рік у нас восьмий випадок з магнітами.

Найскладнішу операцію робили 1,5-річному Олександру. Він влітку проковтнув 18 кульок.

– З них в його шлунку утворилося намисто, – показує Олександр Гришин рентгенівський знімок. На ньому видно, як магнітики з’єдналися в коло. – Бачив таке вперше. Вирізали 3 години.

У США і Західній Європі такі головоломки заборонені до продажу. У Києві її продають у кожному переході.

 

Але до розряду небезпечних відносяться не тільки магнітні конструктори. Загрожувати життю малюка може маленька батарейка, яку можна знайти практично у всіх іграшках із звуковими і світловими ефектами.

 

Батарея пропалила дірку в стравоході

23 жовтня Антону Юрченко, 1 рік 10 місяців, у столичній дитячій лікарні Охматдит зробили операцію. Силіконовим циліндром закрили діру між стравоходом і трахеєю. Півтора місяці тому він проковтнув 2-сантиметрову батарею-таблетку. Вона пропалила внутрішні органи.

– 15 вересня чоловік розбирав комп’ютер. Переставляв цю злощасну батарею. Антоша підбіг, схопив її і відразу в рот, – розповідає мати з міста Путівль Сумської області. Вона гуляє у дворі Охматдиту. На руках тримає одягненого в комбінезон сина. Він блідий, млявий. – Антоша відразу вирвав. Почав плакати, проситися на руки. Повезли його в районну лікарню. Там зробили рентген. Відправили в Суми. Там під наркозом годину намагалися витягнути батарею, яка застрягла в стравоході. Але не змогли. Ніч хлопчик пробув у лікарні.

– У неділю вранці ми вирішили везти Антошу в Київ на своїй машині. Лікарі сказали: “Ні, ми вас не пустимо, потрібна машина з дихальним апаратом. Раптом в дорозі щось трапиться”.

Коли Антона привезли в Охматдит, він не міг їсти, рвав. Пив трохи води. Лікар-ендоскопіст Людмила Трембач, дістала батарею через горло.

– Стравохід так набряк, що її було важко висмикнути. Витягувала півгодини. Коли спеціальної оптикою робила огляд, побачила, що стінки стравоходу чорні. За півтори доби батарея пропалила їх.

У дитини почався некроз. Пошкоджені тканини поступово відмирали. Утворилося кілька дірок.

– У Антоші постійно трималася температура 38, – каже мати. – Він лежав під крапельницею. Їсти не міг, почали годувати через трубку.

Через місяць маленькі дірки зажили. Найбільшу, між стравоходом і трахеєю, закрили силіконовим циліндром. Операції робили за кошти лікарні. Рідним вони обійшлися б у 30 тис. грн. Дитину годують спеціальною рідкою сумішшю.

– Коли стент приживеться, Антона через місяць обіцяють виписати додому. Ще через місяць зроблять пластичну операцію стравоходу, якщо діра не заживе сама.

Людмила Трембач показує батарею. Вона більше, ніж 25-копійчана монета, чорна, окислилась. У старшої медсестри в двох пластикових коробках зберігаються предмети, які дістали з горла або животів пацієнтів.

– Найчастіше діти ковтають монети. Люблять тягнути в рот п’ятаки і 50 копійок. Вони великі і блискучі. Ковтають наконечники інгаляторів. Ось заколки, прикраси. Найдорожчий був перстень з діамантом. Звичайно, батьки не залишили його для нашої колекції.

Найнебезпечніші – металеві кульки від магнітної головоломки і батареї. Останні в цьому році проковтнули понад десяти осіб.


Шановні батьки, уважно передивіться іграшки, якими бавиться ваша дитина на наявність дрібних деталей, що легко відокремлюються, а також передивірте наскільки надійно закриті кришки відсіків з батарейками. Якщо ви не впевнені, що іграшка на 100% безпечна, краще вилучіть її.

Перед покупкою будь іграшки, уважно ознайомтеся з інформацією на етикетці. Перевірте для якого віку призначена дана забава, а також уточніть які матеріали використані для її виготовлення і найголовніше – чи пройшла вона ліцензування в державній сан. епідем. службі. Якщо така інформація відсутня, поверніть товар продавцю. Навіщо Вам ставити під загрозу здоров’я власної дитини.


Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.