Малюк після 1 року

Що необхідно знати батькам про вживання соків

Стакан фруктового соку – простий і зручний спосіб для дитини втамувати свою спрагу, де б вона не перебувала – вдома, на дитячому майданчику чи в школі. Але чи насправді соки є такими здоровими і корисними напоями, як прийнято вважати, чи це – просто зайвий цукор?

Соки заповнюють дефіцит необхідних речовин. Натуральні, або 100%-і фруктові соки вважаються корисними напоями, оскільки в них містяться необхідні поживні речовини – вітаміни А і С, фолієва кислота, калій, магній і фітонутрієнти – органічні рослинні компоненти, що здатні запобігати деяким захворюванням.

Для дітей, які занадто вибагливі для того, щоб харчуватися правильно і отримувати всі необхідні речовини з продуктів харчування, вживання натуральних фруктових соків є єдиним способом заповнити їх дефіциту в організмі Соки – саме ті поживні речовини, яких потрібно вживати досить багато, адже натуральні фруктові соки дійсно можуть забезпечити рекомендовану добову норму вітамінів і інших корисних речовин.

Залежно від віку діти повинні з’їдати близько 200-250 грамів фруктів щодня, що може бути замінено приблизно 115-120 мілілітрами соку.  За даними неодноразово проведених досліджень, діти, які регулярно п’ють соки, споживають більше поживних речовин в порівнянні з іншими. При цьому вони споживають менше цукру і жирів, їдять більше фруктів, і в цілому їх раціон харчування є більш збалансованим.

Соки хороші ще й тим, що інколи дозволити собі свіжі фрукти може далеко не кожен – деякі з них занадто дорогі, інші не завжди і не скрізь можна дістати. Вживання соків також дозволяє економити час, що актуально для дітей, у яких почасти буває занадто щільний навчальний графік.

Яблуко, як правило, краще яблучного соку, але проблема в тому, що єдиної думки серед лікарів і вчених немає – одним краще пити соки, а іншим – їсти фрукти. Наприклад, багатьом дітям, яким не вистачає поживних речовин, без соків просто не обійтися. У разі ж, якщо дитина постійно вживає свіжі фрукти і харчується відповідно до правильно збалансованого раціону, то соки не є для неї необхідними продуктами, за своєю сутністю це  порожні калорії.

Хоча в соки зазвичай не додають підсолоджувачі, проте, цукру, калорій і вуглеводів в них більше, ніж у плодах. Наприклад, якщо вичавити з апельсина середньої величини сік, то його набереться близько  60 мл, в той же час одна порція фруктового соку становить приблизно 200 мл. Підрахунок дуже простий – в більшому об’ємі міститься і більше калорій, цукру, вуглеводів.

Але це не значить, що пити сік, корисніше , ніж їсти фрукти, адже сік не містить харчових волокон, тому багатьом дітям, які не отримують достатньої кількості клітковини, одним тільки питтям соків не задовольнятись, їм потрібні свіжі фрукти..

Вживання соків  і ожиріння.

Хоча вважається, що вживання соків не пов’язане з ризиком ожиріння, деякі дослідження показують, що люди, які споживають соки у великій кількості, додають у вазі більше, ніж ті, хто утримується від цього. Зазвичай рідка їжа (в тому числі і соки) просто не сигналізує мозку про те, що людина повнішає. Проте, коли всі ці «рідкі» калорії складаються і накопичуються, збільшення ваги і ожиріння стає реальною проблемою.

Регулярне пиття соків також може призвести до підвищення рівня цукру в крові, що не дуже-то корисно для дітей, схильних до ризику ожиріння і діабету.

На що потрібно звернути увагу.

Основними джерелами поживних речовин в раціоні харчування дитини повинні бути фрукти і овочі, однак соки, що їх діти випивають в невеликих кількостях, теж не зашкодять, якщо при цьому вживати в їжу достатню кількість цілих плодів.

Найкраще, звичайно ж, робити соки самостійно, але це не завжди і всім доступно. Тому, купуючи соки в магазинах, віддавайте перевагу натуральним фруктовим сокам, без додавання цукру (це має бути зазначено на етикетці). А для зменшення вмісту натурального цукру можна розбавляти соки водою у співвідношенні 1:1.

Дуже важливим є також і кількість випитого дитиною соку протягом дня. Дітям від 1 до 6 років рекомендується пити не більше 160 г, а від 7 до 18 років – не більше 220-340 г фруктового соку на день.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.