Малюк після 1 року

Порушення постави у дитини

Ні для кого не є секретом, наскільки для людини є важливою правильна постава, і що за cтаном здоров’я спини потрібно слідкувати з самого-самого раннього віку. Інакше, в дорослому віці це може викликати безліч різних захворювань: сколіоз, порушення кровообігу і дихання, остеохондроз, появу горба, постійний сильний біль в спині і шиї, головний біль, хронічна втома тощо.

Постава визначається фізіологічним характером вигину хребта. Порушенню постави дитини сприяють різні чинники, тому що її хребетний стовп ще дуже легко піддається всілякій деформації. Приблизно сорок відсотків школярів і підлітків страждають порушенням постави. У більшості таких випадків стає причиною слабкий м’язовий тонус внаслідок малої кількості фізичних вправ і малорухливого способу життя.

Основне формування і розвиток хребта у дитини відбувається до семирічного віку. А гнучкість і рухливість хребта залишається ше впродовж довгого часу.  З самого малечку дитину потрібно привчати правильно сидіти за столом під час прийому їжі та малорухливих ігор.

Коли ваша дитина почне відвідувати школу потрібно продовжувати стежити за її поставою, привчати її правильно сидіти за партою в школі та письмовим столом вдома. Ноги повинні рівно стояти на підлозі, між гомілкою і стегном повинен бути прямий кут,  спина повинна бути прямою, не можна спиратися грудною кліткою на край столу, руки повинні лежати на парті чи столі. До школи дитина повинна ходити з рюкзаком або ранцем, що мають орпедичну спинку. Протягом усього навчального року дитині в навчальному класі необхідно пару раз пересаджувати, міняти парту або ряд. Це вважається корисним для формування постави.

У домашніх умовах необхідно вибирати правильну подушку і матрац. М’які пухові подушки й матраци – далеко не найкращий варіант для вашої дитини. Якщо є можливість, то придбайте спеціальні ергономічні матрац і подушку.

Захистити хребет вашої дитини від надмірних навантажень і різноманітних травм вам допоможе міцний м’язовий корсет. Зміцнюйте м’язи черевного преса і спини за допомогою простих, але регулярних вправ. Виконуйте вранці з дитиною зарядку, прогулюйтеся з нею пішки, катайтеся на велосипеді. Доброю профілактикою є заняття дітей гімнастикою, танцями, плаванням, аеробікою.Особливо добре позначається на формуванні хребта дитини саме плавання, тому що під час плавання задіяні практично всі групи м’язів.

Спостерігайте за станом хребта своєї дитини з раннього дитинства, адже правильна постава – це запорука її подальшого здоров’я!

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.