Малюк після 1 року

Висаджування на горщик

Рекомендований час привчання дитини до горщика коливається в досить широкому віковому інтервалі – від 1,5 до 3 років. Для того щоб процес пройшов максимально безболісно, слід знати деякі ознаки, що вказують на психічну і фізіологічну готовність організму дитини до пізнання туалетного науки. До таких ознаками ставляться:

  • встановлення більш або менш стабільного режиму дефекації;
  • здатність більше 1,5-2 годин зберігати підгузки в сухому стані;
  • знання частин тіла та назв предметів одягу;
  • знання або розуміння слів «попісяв» і «покакав»;
  • демонстрація негативних емоцій як наслідок перебування в брудних (мокрих) підгузниках;
  • прагнення (уміння) самостійно роздягатися;
  • прагнення (уміння) самостійно входити-виходити з туалету.

І, нарешті, самий достовірний ознака: здатність будь-яким способом – словом, кривлянням, конкретними звуками, жестами – передати батькам слово «хочу». Адже діти завжди подають сигнал про те, що мають намір спорожнити свій сечовий міхур або кишковик. Ваше завдання – помітити ці сигнали і вчасно запропонувати горщик. Робіть це дуже м’яко, щоб не налякати малюка і не спровокувати негативного ставлення до навчання.

Деякі діти здатні в якості протесту утримувати в собі сечу і кал. Це може призвести до інфекцій і запорів. Будьте достатньо наполегливі, але не влаштовуйте з дитиною змагань у стилі «хто більш упертий». Не варто відмовлятися від ідеї раз і назавжди зняти з малюка підгузки, якщо кілька разів вам не вдалося вчасно «зловити» його. Наберіться терпіння, не гнівайтесь.

Але якщо ж висаджування на горщик викликають у малюка негативні емоції, якщо він не проявляє інтересу до самого предмета, ні до навчання, відкладіть вашу затію. Почекайте, коли малюк ще трохи підросте або коли буде більш сприйнятливий до нового.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.