Малюк після 1 року

Висаджування на горщик

Рекомендований час привчання дитини до горщика коливається в досить широкому віковому інтервалі – від 1,5 до 3 років. Для того щоб процес пройшов максимально безболісно, слід знати деякі ознаки, що вказують на психічну і фізіологічну готовність організму дитини до пізнання туалетного науки. До таких ознаками ставляться:

  • встановлення більш або менш стабільного режиму дефекації;
  • здатність більше 1,5-2 годин зберігати підгузки в сухому стані;
  • знання частин тіла та назв предметів одягу;
  • знання або розуміння слів «попісяв» і «покакав»;
  • демонстрація негативних емоцій як наслідок перебування в брудних (мокрих) підгузниках;
  • прагнення (уміння) самостійно роздягатися;
  • прагнення (уміння) самостійно входити-виходити з туалету.

І, нарешті, самий достовірний ознака: здатність будь-яким способом – словом, кривлянням, конкретними звуками, жестами – передати батькам слово «хочу». Адже діти завжди подають сигнал про те, що мають намір спорожнити свій сечовий міхур або кишковик. Ваше завдання – помітити ці сигнали і вчасно запропонувати горщик. Робіть це дуже м’яко, щоб не налякати малюка і не спровокувати негативного ставлення до навчання.

Деякі діти здатні в якості протесту утримувати в собі сечу і кал. Це може призвести до інфекцій і запорів. Будьте достатньо наполегливі, але не влаштовуйте з дитиною змагань у стилі «хто більш упертий». Не варто відмовлятися від ідеї раз і назавжди зняти з малюка підгузки, якщо кілька разів вам не вдалося вчасно «зловити» його. Наберіться терпіння, не гнівайтесь.

Але якщо ж висаджування на горщик викликають у малюка негативні емоції, якщо він не проявляє інтересу до самого предмета, ні до навчання, відкладіть вашу затію. Почекайте, коли малюк ще трохи підросте або коли буде більш сприйнятливий до нового.