Малюк після 1 року

Як привчити дитину до горщика

Більшість батьків однорічних дітей можуть визначити, коли малюк збирається сходити до туалету: діти можуть бути дуже постійними у своїх звичках, вони також можуть напружуватися і навіть червоніти. Якщо ви будете регулярно висаджувати свою однорічну дитину на горщик в потрібний час, ви швидше за все зможете протягом декількох днів обходитись без брудних підгузників, але це не означає, що ваша дитина навчилася контролювати себе. Діти готові до цього, лише коли у них достатньо розвинуться м’язи, що в більшості випадків відбувається у віці 18 місяців – 2,5 роки. Скільки б ви не витрачали сил на те, щоб привчити дитину до горщика, вона навряд чи залишиться сухою і вдень, і вночі, поки їй не виповниться приблизно 2,5 роки, а деяким дітям потрібно для цього більше часу.

У наш час одноразових підгузників, пральних машин та сушарок, а також спеціальних підкладок для матраців не варто робити проблему з привчанням до горщика. Залиште це до того часу, коли ваша дитина буде готова до цього.

Перш ніж приступити проаналізуйте:

  • Чи спокійна обстановка у вашій родині – ніяких відпусток, хвороб, відвідувачів і т.д.?
  • Чи готові ви легко сприймати невдачі?
  • Чи є у вашої дитини штанці, які легко знімаються?
  • Якщо у вас є сумніви, краще зачекати.

Чи готова дитина?

Ви не зможете привчити до горщика дитину, що сама фізично не готова до цього. Вона повинна вміти самостійно стояти і ходити; сідати на низький стільчик і вставати з нього, не падаючи; без надмірних зусиль знімати і одягати штанці (дитина, одягнута у джинси з “блискавкою” чи гудзиками на ременці або в комбінезоні, не зможе обійтися без допомоги дорослих).

Якщо дитина дає вам зрозуміти, що саме вона збирається зробити, або повідомляє вам про скоєне заднім числом, це вже вказує на те, що дитина готова до привчання. Точно так само, якщо протягом пари годин між мокрими підгузниками дитині вдається залишатися сухою. І нарешті, дитина повинна знати, які слова використовуються у вашій родині (“Піпі” і т. д.).

Як привчити дитину до горщика?

  • Звертайте увагу на будь які знаки дитини, які можуть означати, що вона хоче до туалету; запитуйте її: “Ти попісяв?”
  • У теплу пору року намагайтеся обходитися без підгузника, щоб дитина відчула, як це пісяти без підгузника.
  • Вдягайте дитину у штанці, що легко знімаються.
  • Якщо дитина подає знаки про те, що хоче в туалет, висадіть її на горщик на пару хвилин: якщо нічого не відбувається, зніміть її з горщика.
  • Неодмінно висаджуйте дитину на горщик в “періоди найбільшої ймовірності”: перед прийняттям ванни, перед сном, відразу після пробудження.
  • Пояснюйте дитині, що треба сходити на горщик перед тим як ви збираєтесь на прогулянку або до магазину за покупками.

Щоб вийшло

  • Хваліть дитину навіть за те, що вона цікавиться горщиком, грається з ним, намагається імітувати, що вона в нього робить свої справи. І не забувайте заохочувати її коли вона все зробить правильно. Скажіть їй, що вона стала зовсім дорослою.
  • Якщо ви бачите, що малюк не виявляє бажання або не здатен ходити в туалет на горщик, відкладіть привчання на тиждень і потім спробуйте ще раз.
  • Якщо дитині вдалося скористатися горщиком, дозвольте їй допомогти вам помити її, витерти попку спереду назад, злити воду з бачка і помити руки.
  • Якщо ваш малюк проситься на горщик, похваліть його, навіть якщо вже занадто пізно. Будьте готові діяти швидко – спочатку він не буде попереджати завчасно.

Чого не можна робити

  • Не квапте події і не порівнюйте свою дитину з іншими – зазвичай дівчатка привчаються швидше за хлопчиків.
  • Не сваріть дитину і не карайте за мокрі штанці.
  • Не дивуйтеся, якщо малюка зацікавить вміст горщика або в нього виникне бажання погратися з ним. Дайте йому подивитись і поясніть, що треба робити з випорожненями далі, а також разом помийте горщик.
  • Не демонструйте своє розчарування і не очікуйте, що дитина більше ніколи не зробить помилок.
  • Ніколи не тримайте малюка на горщику силоміць.

Нічний час

Деякі діти привчаються до горщика швидко, іншим потрібен більший час, перш ніж вони залишаться сухими і вдень, і вночі. Деякі діти продовжують робити помилки навіть після того, як пішли до школи. Якщо у вас або вашого чоловіка були проблеми з мокрою постіллю, є ймовірність, що вони будуть і у вашої дитини. Тому не поспішайте залишати малюка без підгузка у нічний час. Відмовлятися від нього можна тоді, коли дитина протягом декількох тижнів залишається сухою до ранку.

2 коментарі

Оприлюднити коментар

  • Доброго дня, я стараюсь дотримуватись усіх рекомендацій щодо привчання моєї дитини до горщика, їй 19 місяців і ми ніяк неможемо сісти на горщик. Коли ми знімаємо памперс і я їй пояснюю, що пісяти і какати треба на горщик то вона замикається в собі і може не пісяти довгий час, а коли не витримує і робить під себе то починає плакати. Хоча вона садить ляльку і каже:”Ляля піпі”, але все цим і закінчується. Я вже з нею ходжу втуалет і показую їй, вона розуміє, і каже що треба пісяти в туалет.ю але нічого не робить(

  • моїй дитині 2 роки і 4 місяці і вона не ходе а горшок пісяти і какає в памперс я не з наю шо робити я її сажу на горшок вона сидить нічого не робить або на туалет а потім бігає і в штани пісяє

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк




Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.




*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.