Малюк після 1 року

Як визначити головний біль у дитини

Маленькі діти ще не вміють описувати біль і не можуть, наприклад, розповісти батькам, що у них болить голова, пише Meddaily.ru. З такою заявою виступив професор Бертольд Колетзко з Фонду дитячого здоров’я в Мюнхені.

За його словами, діти молодше п’яти років не в змозі надати достовірну інформацію. Потрібно стежити за поведінкою маленьких дітей. Коли вони кладуть руки на голову або на очі, значить, є дискомфорт. Серед ознак головного болю значиться звичка чіпати брови або скуйовджує волосся.

Головний біль робить дитину гіперчутливим. Якщо у дитини зафіксована біль, батьки повинні чітко записувати, коли, наскільки сильно і як довго болить голова. Термін перевірки – 4-6 тижнів.

Головний біль може з’явитися при лихоманці, інфекції вуха, горла, струси або при дуже довгому перебуванні на сонці. Стрес, викликаний навчанням або сімейними відносинами, теж потрібно брати в розрахунок.

Щоб захистити дитину від головного болю, варто стежити за режимом харчування (регулярний прийом їжі – запорука успіху), сну, прогулянок (важливий свіже повітря), фізичної активності (менше потрібно проводити часу перед телевізором). Корисні будуть техніки релаксації начебто прогресивної м’язової релаксації по Якобсону.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк