Малюк після 1 року

Як визначити головний біль у дитини

Маленькі діти ще не вміють описувати біль і не можуть, наприклад, розповісти батькам, що у них болить голова, пише Meddaily.ru. З такою заявою виступив професор Бертольд Колетзко з Фонду дитячого здоров’я в Мюнхені.

За його словами, діти молодше п’яти років не в змозі надати достовірну інформацію. Потрібно стежити за поведінкою маленьких дітей. Коли вони кладуть руки на голову або на очі, значить, є дискомфорт. Серед ознак головного болю значиться звичка чіпати брови або скуйовджує волосся.

Головний біль робить дитину гіперчутливим. Якщо у дитини зафіксована біль, батьки повинні чітко записувати, коли, наскільки сильно і як довго болить голова. Термін перевірки – 4-6 тижнів.

Головний біль може з’явитися при лихоманці, інфекції вуха, горла, струси або при дуже довгому перебуванні на сонці. Стрес, викликаний навчанням або сімейними відносинами, теж потрібно брати в розрахунок.

Щоб захистити дитину від головного болю, варто стежити за режимом харчування (регулярний прийом їжі – запорука успіху), сну, прогулянок (важливий свіже повітря), фізичної активності (менше потрібно проводити часу перед телевізором). Корисні будуть техніки релаксації начебто прогресивної м’язової релаксації по Якобсону.