Малюк від 0 до 1 року

Деякі правила купання новонароджених

Перше купання немовляти

Купання для новонароджених є однією із самих перших набутих життєвих навичок. Адже таким чином вони ніби повертаються до такого приємного, та милого їхньому серцю середовища, тому потрібно організувати цей важливий процес правильно, щоб задоволення було повним.

1. Купити необхідні для купання приналежності

В процесі купання дитини знадобляться дитяче мило або засіб для купання новонароджених, масло або бальзам для тіла, перекис водню і зеленка (для обробки пупка), захисний крем або мазь для попи. А також: ємність для кип’яченої води і ватні диски (для вмивання), ватні палички (щоб обробити пупок), м’яка щіточка для волосся з натурального ворсу і гребінець з частими зубцями для вичісування гнейсу.

Новонароджених малюків краще купати в чистій воді, без додавання трав. Адже практично будь-яка трава може викликати алергічну реакцію. Купання з травами можна трохи відкласти, або почати із застосування дуже слабких відварів. Для купання підійде ромашка, шавлія, череда. Відвари цих трав мають протизапальну і заспокійливим ефектом. Потрібно залити 2-3 столові ложки сухої трави окропом і дати настоятися. Охолоджений відвар додавати до води для купання.

2. Вибрати підходящий для купання час

Купати новонародженого потрібно щодня в один і той же час, щоб малюк звик до певного режиму. Найзручніше купати його ввечері перед сном. Тепла вода розслабляє і заспокоює – після водних процедур малюк швидше засне. Не купайте малюка відразу після годування – купання після їжі може викликати зригування.

3. Створити температурний комфорт для купання у ванній кімнаті

Температура повітря у ванній кімнаті повинна становити мінімум 23С. Це дуже важливо – адже у новонароджених малят система терморегуляції ще недосконала. Якщо малюк буде відчувати неприємні холодові відчуття купання, тобто мерзнутиме, ця процедура почне асоціюватися у нього з неприємними відчуттями, і він буде боятися водних процедур.

4. Підготувати необхідні приналежності та одяг

Приготуйте м’якого махрового рушника, пелюшку, чистий одяг. Ванночку промийте теплою водою з милом. Наберіть воду (її температура повинна становити 36-37 ˚ С), на дно ванночки можна покласти спеціальну поролонову підстилку для новонароджених або спеціальний килимок, що запобігає ковзанню.

5. Роздягніть малюка

Після того як малюка роздягли, загорніть його в байкову пелюшку. Умийте малюк за допомогою ватних дисків, змочених в кип’яченій воді. Кожне око потрібно промивати окремим тампоном. Вушка миють тільки зовні – ні в якому разі не використовуйте для цього ватні палички – ними можна травмувати вухо! Носик очищають ватними джгутиками або спеціальними паличками, змоченими в теплій кип’яченій воді або фізіологічному розчині солі.

6. Процес купання

Притримуйте однією рукою новонародженого малюка під спинку (так щоб голова крихітки лежала в тебе на передпліччі). Другою рукою спочатку намильте і промийте голівку, потім помийте животик, ніжки і попу. Пупок, поки він не зажив, намагайтеся не мочити. Якщо вода все ж таки потрапила на пупкову ранку, промокніть її сухим ватним диском, а після купання обробіть перекисом водню і зеленкою. Під час купання обов’язково розмовляйте з малюком, наспівуйте йому веселі дитячі пісеньки. Це допоможе малюку відчути себе в безпеці та спокійно сприймати процес купання.

7. Завершення купання

Промокніть (не витирайте) шкіру новонародженого малюка рушником. Ретельно протріть всі складочки на тільці новонародженого. Якщо пупкова рана ще не зажила, обробіть її згідно з рекомендаціями педіатра.

Нанесіть крем або мазь, що охороняє від попрілостей. Шкіру малюка, якому ще не виповнилося три місяці, можна змащувати дитячим маслом. Для старших дітей можна використовувати дитячий бальзам для тіла. Одягніть малюка. На півгодини можна надіти дитинці тоненьку бавовняну шапочку.

На цьому гігієнічні процедури можна вважати завершеними! Тепер малюка потрібно погодувати смачним материнським молоком і він засне спокійним солодким сном.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк




Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.




*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.