Коли Ви гримаєте брязкальцем, перебуваючи поза полем зору дитини, малюк автоматично повинен повернути голову в напрямку звуку. При цьому реакції на окремі подразники вже ясно відрізняються. Так, на звуки тріщання дитина реагує бурхливо, рухаючи ручками та ніжками, а на звук безперервного і досить голосного свистка заспокоюється і лежить з широко відкритими очима. Переривчастий свист викликає у малюка незадоволення, а удари по дереву – наморщування чола. При цьому тривалість дії (впливу) звукового подразника не повинна перевищувати 30 секунд.
Якщо малюку покласти пелюшку на обличчя, то він буде рухатись практично усім тілом, щоб прибрати, але самостійно звільнитися від пелюшки сам поки не зможе.
Якщо взяти дитину на руки, в горизонтальному положенні, підтримуючи під голову, і трохи опустити руку, то протягом декількох секунд малюк буде утримувати голову прямо, а, лежачи на животі, він вже добре тримає голову.
Дитина, перебуваючи у збудженому стані, заспокоїться, якщо ви з нею почнете розмовляти, при чому говорити слід не менше 30 секунд.
Немовля вже реагує певним чином на підготовку до годування. Зробіть все так, начебто збираєтеся годувати малюка, але груди йому поки не давайте. Він буде відкривати рот, повертати голову в бік, робитиме смоктальні рухи, висловлюватиме нетерпіння рухами тіла або навіть криком.
Візьміть яскраву іграшку на нитці і повільно похитайте нею в поздовжньо напрямку, приблизно на відстані 25 см від личка дитини,. У відповідь Ви можете спостерігати узгоджений рух очей малюка: вони, то підіймаються, то опускаються. Якщо ж робити цією іграшкою кругові рухи, то очі дитини теж будуть рухатись за нею узгоджено. У відповідь на швидке наближення іграшки до обличчя малюка, ви отримаєте реакцію мигання, а у відповідь на повільного наближення – реакцію загального пожвавлення.
Головне вміння, що приходить на другому місяці життя дитини, – яскравий прояв реакції на появу матері (або людини, яка постійно доглядає і спілкується з малюком) – так званий «комплекс пожвавлення». Під час звернення матері до малюка у нього з’являється усмішка у відповідь, малюк радісно рухає ручками і ніжками, звивається всім тілом, у нього з’являються перші спонтанні вокалізації.