Малюк від 0 до 1 року

Дитині півроку: час вводити прикорм!

Дитина росте, становиться все більш активною. У віці 6 місяців грудне молоко залишається основним продуктом, для дитини, але виникає необхідність розширити її раціон: ввести до нього додаткові продукти — прикорм.

Прикорм — це продукти харчування, що вводяться в доповнення до грудного молока (молочної суміші у разі штучного вигодовування) дитині першого року життя.

Чому прикорм вводять тільки після того, як дитині виповнилося півроку?

Тому що мало просто нагодувати малюка кашкою чи пюре; треба, щоб це пішло йому на користь. Тільки ближче до 6 місяців маля зможе повноцінно перетравлювати та засвоювати що-небудь, окрім грудного молока.

Піврічна дитина сама дає батькам зрозуміти, що вона готова до прикорму:

Малюк тримає голову і може деякий час сидіти без підтримки. Вертикальне положення зменшує ризик того, що дитина поперхнеться.

У дитини з’являється інтерес до нових смаків. Вона активно цікавиться тим, що їдять дорослі. Малюк може брати пальчиками зі столу чи забирати у батьків шматочок хліба, печиво, сир та тягти «здобич» собі до рота. Коли дитині підносять ложку з їжею, дитина залюбки відкриває рота.

З’являються жувальні рухи, навіть якщо зубів ще немає.

Малюк здатен ковтати їжу, не виштовхує її язичком і не випльовує.

Дитина здатна регулювати кількість того, що з’їла: відвертається від ложки з їжею, коли не голодна.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.