Малюк від 0 до 1 року

Харчування дитини, хворої на рахіт

Рахіт це захворювання у дітей, що виникає внаслідок розладу обміну речовин. При цьому найбільш сильно страждає сольовий обмін. У бурхливо зростаючому організмі дитини перших років життя у разі розвитку рахіту відзначається недостатнє відкладення солей фосфору і кальцію в кістках. У зв’язку з цим кістки стають м’якшими, викривляються і вже не є достатньо твердою опорою для м’язів організму і його внутрішніх органів. На думку більшості вчених, рахіт – клінічне вираження недостатності вітаміну D. У разі захворювання на рахіт у дітей часто створюється своєрідний патологічний фон, на якому легше виникають гострі і важкі захворювання, наприклад запалення легенів, анемія, порушується правильність прорізування зубів і дуже легко виникає карієс.

 Причин для виникнення рахіту існує досить багато. Це і недостатність сонячного опромінення (рахіт частіше починається взимку), і неправильне вигодовування, у разі якого в дитячому організмі відзначається дефіцит багатьох вітамінів (D , С тощо), і дефекти догляду.

 Ефективна боротьба з рахітом можлива лише у разі проведення цілого ряду профілактичних і лікувальних заходів. Раціональне харчування – одна з істотних складових цього комплексу.

 Обмін речовин під час рахіту зсувається в кислу сторону. Звідси висновок – всі продукти і страви, що викликають деяке залужування організму, одночасно є і лікувальними факторами. У меню дитини з вираженими проявами рахіту має бути достатня кількість повноцінних білків. Дітям необхідно давати м’ясо, рибу, птицю, сир у відповідній до їх віку кулінарній обробці. Хворим на рахіт всі ці продукти на першому році життя вводяться в харчування приблизно на місяць раніше, ніж це рекомендується здоровим дітям.

 Вітамін D є жиророзчинним і, природно, міститься в жирах. Найбільше його в риб’ячому жирі, з цієї причини жир печінки тріски використовують в якості лікувального препарату для профілактики і лікування рахіту. Крім того, вітамін D міститься у вершковому маслі, яєчному жовтку, печінці. Ці продукти у разі відповідної до віку дитини кулінарної обробки необхідно обов’язково включати до раціону харчування дитини, і, знову-таки, дітям, хворим на рахіт, ці продукти даються на місяць раніше, ніж здоровим: круто зварений яєчний жовток – з трьох місяців, протерта печінка або пюреподібний печінковий паштет, що випускається у вигляді спеціальних дитячих консервів, – з п’ятимісячного віку.

 Овочі – один з головних регуляторів обміну речовин. У них переважає вміст мінеральних речовин лужного характеру. Вони активно включаються до обміну речовин і таким чином очищають організм від кислих продуктів. Крім того, багато овочів багаті на  фосфорно-кальцієві сполуки, що є необхідними для зміцнення кісток.

 Овочеві страви також вводяться в раціон дітей, хворих на рахіт, на місяць раніше. А фруктові та овочеві соки цим дітям рекомендується вводити не з другого місяця життя, а вже з тритижневого віку.

 У раціоні дитини, хворої на рахіт, овочеві страви повинні значно переважати над борошняними і круп’яними стравами.

 Овочі та фрукти – природні вітаміноносії ряду водорозчинних вітамінів (С, Р тощо) Ці вітаміни , особливо С (аскорбінова кислота), у разі достатньої кількості значно зменшують клінічні прояви рахіту і, таким чином, є додатковим лікувальним фактором. Кожна хвора на рахіт дитина повинна обов’язково отримувати яблучний, морквяний, чорносмородиновий соки або відвар шипшини.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк




Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.




*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.