Догляд за дитиною в перші дні її життя
Після виписки з пологового будинку молоді батьки залишаються один на один зі своєю дитиною і якщо це в них перша дитина, то почасти хвилюються щодо того, чи зможуть вони правильно доглядати за крихітною, щойно народженою людиною. Протягом перших днів життя малюки більше сплять і тому батьків не повинно особливо лякати народження первістка. Перші дні життя малюка в основному не приносять багато клопоту, потрібно тільки вчасно його нагодувати, змінити підгузок, викупати і обробити пупкову ранку, а якщо дозволяє погода, потрібно погуляти на свіжому повітрі.
Перші дні життя дитини – це прекрасний час, коли батьки можуть вдосталь намилуватися своїм малюком, годинами дивитися на нього поки він спить, торкатись його маленьких рученят і ніжок, гладити м’яке волосся і думати, на кого ж більше схожий його малюк. Це прекрасні миті життя, тепер ви стали мамою і татом, у вас є малюк, в якому в основному і полягає ваше щастя і радість життя. Але не поспішайте ділитися з цією радістю численними родичами, приймаючи їх у своєму будинку. У перші дні після виписки з пологового будинку особливо ретельно необхідно дотримуватися правил гігієни. Захисні механізми організму малюка в цей період практично зовсім слабі, тому, щоб не інфікувати малюка, попросіть родичів і друзів прийти привітати вас тільки по закінченню 40 днів після виписки.
Гігієна одягу та постелі
Білизна немовляти не повинна пратись разом з одягом дорослих. Мокрий та забруднений дитячий одяг, постільну білизну (пелюшки) необхідно складати до прання або замочувати в окремій складати в ємності, закритій кришкою. Прати дитячий одяг та постільне слід окремо тільки з використанням мила або порошку, що спеціально призначені для прання білизни немовлят. Використовувати для прання відбілювачі та інші детергенти забороняється.
Режим дня
З перших днів життя немовляти потрібно намагатися встановити постійний час сну, неспання, прогулянок і купання. Слідування режиму дня сприяє виробленню у малюка відповідних навичок, що забезпечують кращий сон, апетит і правильний його розвиток. Час годування зазвичай встановлює сама дитина, так як бажано годувати малюка в перші дні його життя за першою вимогою. А ось тривалість його сну, неспання, час купання і прогулянки повинні дотримуватися батьки.
Тривалість сну немовляти в перші дні життя залежить від того, наскільки спокійна його мати і здоровий він сам. Багато матерів відчайдушно намагаються переробити всі домашні справи, поки дитина спить, замість того щоб і самій хоча б трохи відпочити. В результаті занепокоєння мами передається малюку, він погано спить. У перший місяць після пологів молода мама повинна повноцінно відпочивати і харчуватися. Неправильне харчування мами може стати причиною появи кольок у малюка, в результаті чого він відчуває дискомфорт, почуває себе неспокійно і часто плаче.
Сон і прогулянки
Дуже велике значення для спокійного сну немовляти має температура повітря в кімнаті і прогулянки на свіжому повітрі. З дитиною можна гуляти з перших днів її життя.. У теплу пору року прогулянки починати можна відразу після виписки малюка з пологового будинку, оберігаючи його на вулиці від прямих сонячних променів. У холодну і вітряну погоду прогулянки краще скасувати. Дитина, яка звикає до регулярних прогулянок на вулиці, без прогулянки важко засинає, стає неспокійною і плаксивою.
Провітрювання
Влітку необхідно постійно провітрювати кімнату, якщо на вулиці дуже жарко, вікна потрібно закривати гардинами (жалюзі), зашторювати або розвішувати поблизу вікна вологий рушник. Взимку потрібно відкривати вікно для провітрювання декілька разів протягом доби, а малюка на час провітрювання необхідно виносити до іншої кімнати. У дитячій кімнаті, де постійно перебуває малюк, встановіть настінний термометр, важливо підтримувати в ній постійну температуру повітря близько 20-21° С.
Купання
Новонародженого необхідно купати щодня в один і той же час, найкраще ввечері перед останнім годуванням. Температура у ванній кімнаті повинна становити 20-24° С, а температура води – 37° С. Під час купання та заміни підгузка дівчаток треба підмивати спереду назад, щоб кишкові бактерії не потрапили до піхви. Якщо після виписки у немовляти ще не зажила пупкова ранка, то під час підмивання треба намагатися, щоб в пупок не потрапила вода. До її загоєння не рекомендується купати малюка внаслідок ризику зараження. Кожен день пупок треба обробляти зеленкою, поки ранка не стане цілком сухою.
Додати коментар