Малюк від 0 до 1 року

Попрілості (пелюшковий дерматит). Прості заходи профілактики

Шкіра новонародженої дитини є напрочуд ніжною та тонкою, тому є дуже чутливою до впливу різних подразнюючих факторів, одним із яких є попрілості або пелюшковий дерматит, тобто  подразнення і запалення шкіри малюка під підгузником або в природних складках.

Як уникнути цих попрілостей або досить швидко від них позбутися. Найчастіше від попрілостей, що визначають розвиток пелюшкового дерматиту, страждають такі частини тіла, як промежина, пахові і міжсіднична, пахвові і шийні складки, а також завушні області. Для того, щоб правильно вести себе у разі виникненя пелюшкового дерматиту, важливо зрозуміти чинники  його появи та подальшого негативного розвитку.

Основними симптомами пелюшкового дерматиту є почервоніння шкіри, висипання на шкірі та її лущення.

Вищеозначені подразнення шкіри малюка одночасно можуть провокувати декілька чинників. Серед них можна виділити як механічні, так і біологічні.

До механічних подразників, що сприяють виникненню пелюшкового дерматиту, можна віднести використання багаторазових підгузків (на даний час досить рідко зустрічається) з шорсткої тканини або використання завеликих одноразових підгузків та їх несвоєчасна заміна, внаслідок чого вологість і температура під підгузком, а волога шкіра у малюка травмується більше.

До біологічних або хімічних подразників можна віднести як вплив на шкіру на шкіру сечі, калу, так  і надмірне вживання присипок, жирних кремів і лосьйонів, тому що наслідком неправильного використання дитячої косметики є закупорювання пор шкіри та погіршення газо-і теплообміну у малюка..

Діти, які перебувають на штучному вигодовуванні, більш схильні до появи пелюшкового дерматиту, оскільки кислотність випорожнень у них вище, ніж у дітей, які знаходяться на грудному вигодовуванні. Також більш схильними до появи пелюшкового дерматиту є надміру повні малюки, оскільки природні складки шкіри у них глибші.

Але, у випадку ретельного догляду за шкірою дитини, своєчасного(раннього) виявлення  перших ознаках попрілості, їх можливо позбутись в перебігу  3-4 днів.

З метою раціонального догляду за шкірою малюка, профілактики і лікування пелюшкового дерматиту молодим батькам досить дотримуватись декількох простих, але  досить дієвих рекомендацій:

– використовувати одноразові підгузки відповідно ваги малюка, при чому бажано перевагу віддавати підгузкам з повітропроникною поверхнею та добрими характерстиками всмоктую чого прошарку

– проводити заміну підгузків у малюка не рідше одного разу кожних 3-4 години;

– перед заміною підгузка проводити туалет шкіри малюка в інтимних місцях, а також інших місцях, де можуть виникнути (або вже є) попрілості, проточною теплою водою (35-37 градусів);

– шкіру малюка, приділяючи особливу увагу всім її природним  складкам;після любих водних процедур потрібно висушувати промокаючими рухами рушник, а не її тертям. Рушник повинен бути із м’якою тканини;

– опісля водних процедур (купання, підмиваня) малюкуі бажано влаштовувати повітряні ванни, залишаючи його кілька разів на день на 15-20 хвилин без всякого одягу (при цьому потрібно старанно слідкувати за температурним режимом в кімнаті);

– як у разі появи пелюшкового дерматиту, так і з метою його профілактики правильно користуйтесь дитячою косметикою, заздалегідь обговоріть її використання з своїм лікарем;

– не купуйте малюкові красивий синтетичний одяг, намагайтесь одягати дитину в, можливо не настільки яскравий, одяг з натуральних тканин. При цьому потрібно враховувати ще не зовсім досконалий режим регулювання температури тіла у малюка і одягати малюка так, щоб він відчував себе комфортно ;

-не використовуйте дитяче мило, гелі та шампуні для купання частіше одного-двох разів на тиждень, добре змивайте їх після застосування;

– для прання дитячих речей та білизни використовуйте тільки засоби, що призначені і дозволені для дітей (краще усього з гіпоалергенними властивостями), особливо ретельно полощіть білизну малюка при пранні.

У разі, якщо попрілості погано піддаються профілактиці та простому лікуванню, обовязково зверніться за консультацією та допомогою до лікаря. 

1 коментар

Оприлюднити коментар

  • Корисна інформація, дякую) А ми з синулькою вилікувалися Деласкіном – намащували під підгузок і просто, влітку особливо, коли він вдома голенький бігає. Через тиждень-зо два подразнення припинилося. Так що має привід радіти і радити)

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк




Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.




*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.