Малюк від 0 до 1 року

Питний режим грудничка у спеку

Багато мам турбуються про те, що влітку, особливо в спекотні дні, їх дитині не вистачає води. Тож чи потрібно давати дитині, яка перебуває на повному грудному вигодовуванні воду?

Відповідь на це питання дала сама природа, яка визначила, що холодною зимою в грудному молоці з’являється більше жирів, а влітку, особливо в спекотну погоду, навпаки, більше води. Тому навіть тоді, коли температура на вулиці перевищує 30 градусів, напувати малюка водою  зовсім не обов’язково. Просто матері потрібно частіше прикладати малюка до своїх грудей.

Грудне молоко містить близько 87-90% біологічно активної, структурованої води, для засвоєння якої малюку не потрібні зайві витрати енергії. До того ж, вона не перевантажує його нирки.

Вода і початок прикорму.

У перші шість місяців життя, коли кишковик малюка ще тільки заселяється корисною мікрофлорою, баланс бактерій в його організмі підтримується завдяки грудному молоку. Рідина з материнського молока є кориснішою і засвоюється краще, ніж з інших продуктів. Якщо замість молока малюку давати воду, результатом може бути розвиток дисбактеріозу. Тому будь-яка вода, що не пройшла очищення через мамин організмі не стала материнським молоком, може призвести до розладів шлунково-кишкового тракту.

До того ж, у малюка дуже близько знаходяться мозкові центри, що відповідають за контроль відчуття голоду і спраги, і  коли він отримує воду замість материнського молока, то наразі відчуває відчуття насичення, внаслідок чого мляво смокче груди, менше висмоктує молока, що може спричинити за собою недоїдання, а далі і втрату ваги. Тому лікарі і рекомендують воду давати після початку прикорму і раніше 6 місяців цього робити не варто. До того ж воду малюкові давати потрібно очищену, а ще краще спеціально призначену для дітей.

Не слід переживати, якщо малюк менше їсть або почасти відмовляється від грудей в спекотну погоду. Просто влітку будь-якій людині, навіть самій маленькій, їжі потрібно менше, ніж в холодну пору року. Завдяки взаєморегуляції між Вашим та дитячим організмом виробіток молока у Вас теж зменшиться, але коли апетит малюка почне знову зростати, Ваші молочні залози відгукнуться на запити дитини.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.