Малюк від 0 до 1 року

Закрепи у дітей раннього віку

Закреп –  це уповільнене , утруднене або систематично недостатнє спорожнення кишковика.

 

До закрепів в ранньому дитячому віці слід ставитися значно серйозніше, ніж протягом подальшого життя , оскільки саме на цьому віковому відрізку слід переконатися у відсутності серйозних причин для занепокоєння.

Принципово важливим є той факт, що серйозні причини – вроджені вади розвитку кишковика або обміну речовин, виявляються , зазвичай, в ранньому дитячому віці. Якщо дитині більше трьох років і вона, принаймні , зовні , виглядає здоровою, не дистрофіком , у неї немає важкого ожиріння , її розумовий розвиток відповідає віку – імовірність того , що причина закрепу пов’язана з якимись вродженими аномаліями, вкрай мала.

У дітей першого року життя, за великим рахунком, тільки одне захворювання є серйозною і небезпечною причиною закрепів – це є так звана хвороба Гіршспрунга . в основі хвороби – недорозвинені нервові клітини на одній з ділянок кишковика. Причиною цього є порушення розвитку ембріональної тканини, а чому це відбувається ніхто достовірно не знає. Зрозуміло , що якщо на певній ділянці кишковика неправильно функціонують нервові клітини, то й сама ця ділянка функціонує неправильно. У разі хвороби Гіршспрунга уражена ділянка кишки постійно знаходиться в стані скорочення, внаслідок чого на цьому відрізку кишковика відбувається скупчення калові маси і, що цілком природно , має місце закреп. Лікування хвороби Гіршспрунга тільки оперативне. Сенс операції – видалення непрацюючого ділянки кишки , а складність втручання очевидна , особливо з урахуванням того , що оперувати доводиться дітей першого року життя. Але без операції людина приречена .

На щастя , хвороба Гіршспрунга зустрічається не так вже часто (один випадок на 2 – 5 тисяч новонароджених). Тому 99 % дитячих закрепів не становлять небезпеки для життя, хоча і можуть створювати реальні проблеми.

Закреп може бути почасти не самостійною хворобою, а симптомом іншого захворювання,тому звернення до лікаря-фахівця ( гастроентеролога ) завжди буде не зайвим.

Закреп – це погано, але дитині цілком можна допомогти

Батьки повинні завжди пам’ятати: що перегрівання і кип’ячена вода – головні причини закрепів у грудних дітей. Це, наприклад, може виникати у разі високої температури та сухості повітря навколишнього середовища. По-перше, якщо дитина втрачає багато рідини, у неї порушується робота кишкових соків, тому необхідно забезпечити дитячий організм, достатньою кількістю рідини, краще всього для цього підходить спеціальна дитяча вода. Якщо ж даєте дитині пити кип’ячену воду, то, в такому разі, необхідно пам’ятати щодо того, що така вода практично не містить мінеральних солей, в тому числі і калію. А калій в нашому організмі є стимулятором перистальтики кишковика. Тому бажано забезпечити організм дитини і достатньою кількістю калію. Кращий напій для грудних дітей – відвар родзинок. Одну столову ложку родзинок залити склянкою окропу – найкраще це зробити в термосі.. Найбільший вміст калію в родзинках, куразі, чорносливі, інжирі. Якщо вже п’єте кип’ячену воду – введіть в раціон дитини зазначені продукти, а ще краще – приготуйте відвар чи компот і давайте пити дитині.

Інші принципи дієтотерапії полягають в обмеженні в раціоні одних, чи введенні інших продуктів.

У разі виникненні закрепів у дитини потрібно розподілити продукти на бажані та небажані.

Небажані продукти,  це продукти , що багаті на білок, – шоколад, сир, горіхи.

Бажані продукти, це продукти, що мають певний послаблюючий ефект: йогурти, одноденний кефір і кисле молоко, відварений буряк, сливи(чорнослив). Чорний хліб краще, ніж білий. Яблучний сік краще , ніж ціле яблуко

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.