Малюк від 0 до 1 року

Прикорм: Коли, як та скільки

Новий продукт краще давати під час сніданку або обіду спільно з іншими членами сім’ї — в першій половині дня, коли малюк активний та має добрий апетит. Крім того, за день ви зможете прослідкувати, як дитина відреагує на цей продукт. Прикорм можна дати після короткого прикладання дитини до грудей.

Зручно вмостіть дитину у себе на колінах або в дитячому стільчику. Маля має сидіти вертикально, а не лежати чи напівлежати.

Щоразу після того, як дитина отримала прикорм, доцільно ще раз прикласти її до грудей. Це допоможе зберегти лактацію, а маля почуватиме себе задоволеним.

Звичайно, дитині буде потрібним якийсь час, щоб навчитися охайно їсти ложкою. Терпляче допомагайте малюкові і хваліть його за успіхи.

Продовжуйте годувати дитину грудним молоком за вимогою. Не обмежуйте число та тривалість

прикладань дитини до грудей.

Перші порції прикорму мають бути зовсім невеличкими. Почніть знайомство малюка з новою їжею з неповної чайної ложечки. Якщо малюк добре переніс цей продукт, поступово пропонуйте більші об’єми: 2, 3, 4 чайні ложки. Пам’ятайте, що не треба примушувати дитину з’їдати певний об’єм («як у книжці»), треба орієнтуватися на її апетит.

Не треба замінювати прикладання до грудей прикормом чи якось обмежувати число годувань грудьми. І у другому півріччі грудне молоко є основою харчування дитини.

Крім того, грудне молоко — це не тільки харчування, це також захист дитини. Тому, як і раніше, прикладайте дитину до грудей стільки разів, скільки вона попросить. Малюк сам буде регулювати кількість отриманого молока та прикорму. Не хвилюйтеся, якщо в деякі дні він може з’їдати більше грудного молока та менше прикорму (наприклад, коли він хворіє або його непокоять зубки, що ріжуться). Це нормально. Грудне молоко допоможе маляті швидше одужати. Не примушуйте дитину їсти, пропонуйте їй улюблені страви і скоро вона знову почне активно їсти прикорм.

В 8 місяців прикорм дають 3 рази на добу (сніданок, обід вечеря)

В 9-11 місяців малюк отримує прикорм 4 рази на добу (додається підвечірок).

В 12 місяців і далі прикорм дають 5 разів на добу: сніданок, обід, вечеря та ще два рази додатково.

На початку прикорму страви слід подрібнювати в пюре, а дещо пізніше можна почати давати м’яку їжу (наприклад, відварену цвітну капусту, броколі, тюфтельки тощо), щоб малюк вчився жувати.

Продовжуйте годувати дитину грудним молоком за вимогою. Не обмежуйте число та тривалість прикладань дитини до грудей. Прикорм завжди потрібно давати з ложки. Процес травлення розпочинається ще в ротовій порожнині, коли подрібнена їжа змішується зі слиною. Ферменти слини розщеплюють вуглеводи, якими багаті каші. Якщо малюк буде отримувати прикорм з соски цей важливий процес травлення буде пропущений.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк




Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.




*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.