Після введення в прикорм соків до раціону дитини, так само обережно, поступово потрібно вводити овочеве (фруктовоягідно) пюре або протерту кашу — до 70 г на добу.
Яблуко краще давати очищене від шкірки. Таке яблуко перетравлюється досить легко, до того ж воно корисніше, ніж натерте на тертушці, оскільки не встигає окислюватися під впливом повітря. Окрім корисних властивостей, характерних для фруктів, яблучна кашка не лише очищає кишковик, але і покращує обмін речовин в організмі немовляти, сприяє видаленню надлишку рідини, навіть, за деякими даними, вбирає в себе усі кишкові отрути.
Кращими кашами для малюка є вівсяна, гречана, ячна (але аж ніяк не манна; її бажано з харчування дитини першого року життя взагалі видалити). Готувати каші краще на овочевих відварах. На самому початку прикорму ліпше давати малюку каші з борошна злакових рослин.
Після того, як дитина добре засвоїла прикорм кашами, можна додавати фруктові киселі (але не з крохмалем, а на вівсяному відварі) по 3-4 ст. л. на одне годування.
Тільки тоді, коли дитина добре освоїть прийом свіжих овочевих і фруктово-ягідних соків, овочевого пюре, каш і киселів, одно з грудних годувань можна повністю заміните прикормом.
Після цього вже можна починати давати овочеве пюре з рослинною олією, печені яблука, суп-пюре з сухарями (від 1 ч. л. до 50 мл в день). Кількість овочевого пюре доводять до 80 г, фруктового, — до 50 г в добу. Загальна маса прикорму в день має бути не більше 1 склянки.