Малюк від 0 до 1 року

Скільки сну необхідно дитині?

Сон або його відсутність найбільш часто обговорювані питання в темі догляду за дітьми. Від того, наскільки добре спить дитина, залежить, як її власне самопочуття, так і самопочуття її батьків. Кількість сну необхідного дитині, а також методи реагування на його небажання спати залежать від віку.

Необхідно пам’ятати, що ваш малюк унікальний і його організму зовсім не обов’язково відпочивати стільки, скільки зазначено в даних статистики. Тому що статистика лише узагальнення найбільш частих варіантів.

 

Перші 6 місяців

 

Новонароджені зазвичай сплять 16-20 годин на день, періоди сну рівномірно поділяються протягом доби. Найдовший період сну може становити 4-5 годин, тому що довше їх животики не можуть обходитися без їжі. Однак деякі немовлята можуть проспати 10:00 поспіль, інші тільки 2.

 

По закінченню 3 місяців основний сон немовлят відбувається в нічний час доби: 5 годин вдень, 10 годин вночі, зазвичай з 1-2 перервами. Близько 90% немовлят спить вночі 6-8 годин без перерв.

 

У сні немовлята можуть вести себе по-різному: вертітись, шуміти, навіть плакати. Батькам може здаватися, що вони прокинулися, а насправді це не так. Якщо дитина прокинулася, вона може заснути самостійно буквально через пару хвилин, тому не варто відразу ж кидатися її присипляти, дозвольте їй навчитися засипати самостійно з раннього віку. Якщо ж дитина плаче у досить довго, то значить пора реагувати. Але коли ви встаєте вночі до дитини, щоб погодувати або поміняти мокру пелюшку, ви повинні реагувати, так сказати швидко і безшумно. Не треба включати світло, заговорювати з дитиною, намагатися з ним грати тощо.

 

Вже для такого раннього віку ви можете вибудовувати «ритуал» перед сном. Будь-які заспокійливі процедури – ванна, масаж, повторювані з дня в день в один і той же час будуть асоціюватися у малюка зі сном, поступово привчаючи його, до того, що вночі всі сплять. Це так само допоможе уникнути проблем надалі. Пам’ятайте, що в ідеалі ваша дитина повинна засипати в своєму ліжечку, а не переміщатися туди, коли вона вже заснула.

 

Вік: 6-12 місяців

 

У віці 6 місяців дитина спить близько 3 годин вдень і 11 годин вночі. У цьому віці необхідно давати дитині вже 5 хвилин на те, щоб вона сама заспокоїлась та заснула. Якщо ж дитина не засинає то вам потрібно її заспокоїти (погладити його по спинці, по голівці), але радше не брати малюка на руки, за винятком випадків, коли дитина хвора.

У цьому віці у дітей може з’являтися тривожність, небажання залишатися одному через острах вигаданих тварин і т.д. В цьому випадку ви можете практикувати такі методи. Спочатку давати дитині 5 хвилин на те, щоб заспокоїтись самій, потім, не включаючи світло, і не заговорюючи з дитиною підійти перевірити чи все у неї гаразд, чи немає ознак хвороби,чи не захворів малюк, побути поруч з ним, погладити його поки він не заспокоїться і повернутися до себе. Потім поступово збільшувати період, відведений дитині на те, щоб вона заспокоїлася сама, до 6 хвилин і більше, чергуючи з короткими візитами до його ліжечка, щоб перевірити чи все в порядку.

Матеріали за темою:

Сон у новонароджених (від 0 до 2-х місяців)

Сон у дітей раннього віку (1-3 року)

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.