Малюк від 0 до 1 року

Виховання до народження – це реально

Метод пренатального виховання (або допологової педагогіки).

Любі майбутні батьки!!! Дитина відчуває все, що відбувається як усередині мами, так і навколо неї. Тому Вам слід навчитися спілкуванню з малюком ще до його народження. Жінка під час вагітності надчутлива до всього оточуючого, і тому дуже важливо усунути негативні психологічні емоції в цей період, допомогти їй усвідомити її стан, як один з прекрасних подарунків життя.

З восьмого тижня розвитку у плоду розпочинається бурхливий ріст клітин мозку. А з чотирнадцяти тижнів плід починає реагувати на звук і здатний сприймати мову мами та певним чином реагувати на неї. Важливим інструментом музичної дії є її голос. Це той камертон, по якому настроюється слух дитини. Цій звук бере участь в утворенні первинних рефлексів і гармонізує життєдіяльність новонародженого.

З дитиною, яка ще не народилася, через деякий час починає спілкуватися вся сім’я. Тато, бабусі, старші діти також беруть активну участь у спілкуванні з малюком. Дуже важливо, в якій атмосфері виховується дитина до народження, але ще важливіше, щоб до її появи на світ в сім’ї був позитивний психологічний клімат.

Спілкуватися з дитиною необхідно не рідше одного разу на тиждень, протягом 1-1,5 годин. При цьому слід робити дихальну гімнастику, метою якої є стимуляція вашого легеневого кровообігу, активізація рухової активності малюка за рахунок ритмічного дихання матері. За допомогою дитячих і колискових пісень формується режим малюка (годування, купання, умивання і т.д.), відбувається знайомство з навколишнім світом. Майбутня матуся повинна читати вголос вірші, казки, слухати класичну, інструментальну та національну музику. Відчуваючи при цьому емоційний стан свого малюка, ви тим самим стимулюєте дрібну моторику рук і відповідні відділи мозку у майбутньої дитини, а у результаті впливаєте на його фізичний і нервово-психічний розвиток. Бажано, як що Ви всі свої відчуття будете занотовуватимете до щоденника.

Таким чином вагітна жінка психологічно готується до пологів і усвідомлює те, що від неї залежить стан і благополуччя дитини. Якщо є належні умови, то до пологового будинку Вам можна брати касету з улюбленої музики, яка впродовж занять якнайбільше сподобалася майбутній дитині і мамі, – це допомагає зняти психологічний стрес під час пологів.

Як показує практика, у жінок, які проводили такі заняття  знижується частота ускладнень під час пологів. Діти після народження мають високу оцінку внутрішньоутробного розвитку. Збільшується число малюків які в подальшому мають менше захворюваності, в порівнянні з однолітками,. По своєму нервово-психічному розвитку ці діти випереджають однолітків на 3 – 4 тижні. Більшість вагітних, які відвідують школу відповідального батьківства, особливо разом з чоловіками, не відчувають страху перед пологами. Після трьох місяців занять вони відзначають поліпшення клімату в сім’ї, дбайливіше і чуйніше відношення один до одного і до майбутнього малюка. Усвідомлення батьківства і материнства відбувається задовго до народження дитини, а значить, є упевненість, що малюк, який з’явився на світ, житиме в повній і щасливій сім’ї.

Пренатальне виховання малюка дозволяє в 1,5-2,5 рази понизити патологію вагітності та пологів. Діти, що народилися від матерів, які займалися, менше хворіють, усвідомлено слухають музику, комунікабельні в спілкуванні з однолітками і дорослими.

 

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.