Малюк від 0 до 1 року

Безпечний сон дитини

Що може загрожувати життю Вашого малюка?

«Смерть у колисці» – так називають раптову смерть здорової дитини під час сну. Лікарі називають це синдромом раптової дитячої смерті (СРДС).

Синдрому раптової дитячої смерті схильні малюки від народження до 1 року.

СРДС може відбутися в будь-якому місці, де спить дитина: в колисці, люльці, автокріслі. Раптовою вона зветься тому, що ніяких застережних симптомів, що віщують трагедію, просто немає.

СРДС не передається від однієї дитини до іншомї.

Що може призвести до СРДС?

  • сон дитини на животику;
  • куріння матері під час вагітності і паління в приміщенні, де знаходиться дитина;
  • перегрівання дитини під час сну;
  • неправильно підібраний одяг для сну;
  • занадто м’яка поверхня, на якій спить малюк.

Положення на животику

Не позбавляйте малюка задоволення пограти лежачи на животику. Коли Ваша дитина не спить, Ви можете покласти його на животик, і, під Вашим доглядом, він зможе грати і вчитися повзати. Розмовляйте з малюком, грайтеся з ним, частіше беріть його на руки, погладжуючи спинку, ніжки, животик. Все це дуже корисно для розвитку Вашо крихітки.

Для того, щоб дитина була поруч, можна зняти один бортик малюкового ліжечка і щільно закріпити його поруч з ліжком матері, при цьому дуже  важливо, щоб матраци були на одному рівні та між ними не було б щілин. Таке прилаштоване ліжко значно полегшує нічну турботу про дитину та годування грудьми.

Годування малюка грудьми

Грудне годування є  надзвичайно корисним як для Вашого малюка, так і для Вас самих. До півроку Вашому маляті крім грудного молока нічого не потрібно. Намагайтеся годувати грудьми як можна довше, тому що при штучному вигодовуванні ризик СРДС збільшується в рази.

Cон в одному ліжку.

Багато мам годують дитину грудьми лежачи в своєму ліжку – це зручно і для мами, і для малюка. Пам’ятайте, що мама може заснути під час годування, та що не всі дорослі ліжка безпечні для дитини.

Мамам, які хочуть годувати дітей в своєму ліжку, слід пам’ятати наступні правила:

Не можна брати дитину в своє ліжко, якщо:

  • Ви спите на дивані, перині або на кріслі;
  • до цього ви вживали алкоголь, ліки або інші лікарські чи інші засоби, що ослаблюють Вашу увагу, викликають сонливість;
  • Вам нездужає або Ви відчуваєте себе надзвичайно втомленою і Вам складно стежити за дитиною.
  • Не кладіть малюка у своє ліжко, якщо дитина народилася недоношеною, з малою вагою або в нього підвищена температура тіла.
  • Не залишайте дитину на дорослому ліжку одного, без нагляду, а також, якщо там сплять інші діти.

Cамий безпечний сон – на спині!

Малюки, які сплять на животику або на боці, набагато більше підпадають ризику померти від СРДС, ніж діти, які сплять на спині. Всупереч поширеній думці, здорова дитина не захлинеться, якщо зригне, лежачи на спині.

Завжди вкладайте Вашу дитину спати на спині.

Не паліть у кімнаті, де спить малюк.

Доведено, що дитина, яка вдихає тютюновий дим, набагато більше схильна до «смерті в колисці». Не паліть самі та не дозволяйте нікому палити біля дитини.

Також пам’ятайте, що куріння під час вагітності призводить до зниження маси тіла новонародженого, і надалі така дитина частіше хворіє.

Не перегрівайте дитину!

Слідкуйте за тим, щоб Ваш малюк під час сну не перегрівався.

Одягайте дитину в легкий одяг для сну.

Оптимальна температура в кімнаті, де спить дитина – +20-22 ˚ С.

Не сповивайте дитини! Туге сповивання може призвести до перегрівання.

Безпечне ліжечко.

Ліжечко повинна бути повністю справним.

Вкладайте дитину на жорсткий рівний матрац, боки якого щільно прилягають бортів ліжечка. Ніколи не кладіть малюка на подушки, ковдри або іншу м’яку поверхню.

Приберіть з ліжечка м’які іграшки і не пускайте туди домашніх тварин.

Ніколи не закривайте обличчя дитини ковдрою або пелюшкою.

Щоб дитина не сповзла під ковдру, покладіть її ніжками до спинки ліжка. Верхній край ковдри повинен знаходитися на рівні грудей дитини  а бічні краї загорніть під матрац.

Щоб дитина була під Вашим постійним наглядом, поставте її ліжечко в своїй спальні, поряд з Вашим. Не «відселяйте» дитину в окрему кімнату, навіть коли є така можливість, тому що це підвищує ризик СРДС.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.