Малюк від 0 до 1 року

Здоров’я новонародженого: аналізи і обстеження

Ви з нетерпінням чекаєте появи на світ своєї дитини, але ще більше турбує вас, що чекає вашого малюка в перші три-п’ять днів життя, що він їх проведе під наглядом лікарів пологового будинку.

Від стану новонаодженого малюкадитини при народженні залежить те, які обстеження та аналізи будуть проводити з дитиною Якщо він буде здоровий, то маніпуляцій буде мінімум.

Є невелика кількість обстежень і аналізів, які проводять з усіма новонародженими. Ці маніпуляції називаються обов’язковими, вони передбачені законодавством України.

Які ж аналізи і обстеження чекають вашого малюка в пологовому будинку відразу після народження

Як тільки ваша дитина з’явиться на світ, лікар акушер-гінеколог промокне його рушником, викладе малюка вам на живіт, одягне на нього шапочку і шкарпетки, укриє його чистою пелюшкою і поставить йому «оцінку» за шкалою Апгар, а потім переріже пуповину і перекладе малюка вам на груди. Саме в цей момент ви зможете вперше погодувати дитину.

Через 30 хвилин після народження лікар акушер-гінеколог виміряє температуру тіла дитини і запише дані в карту новонародженого.

Протягом першої години життя дитини лікар проведе профілактику офтальмії новонароджених (офтальмія новонароджених – запалення кон’юнктиви внаслідок проходження дитини по родових шляхах) з допомогою еритроміцинову або тетрациклінової мазі.

Через деякий час (не менше 2 годин), після того, як відбудеться контакт «шкіра до шкіри» матері і дитини, лікар забере малюка, покладе його на сповивальний столик з підігрівом, обробить йому пуповину, зважить новонародженого, виміряє йогоз ріст, окружність голови, грудної клітки. Також лікар огляне кінцівки малюка, статеві органи, шкірні покриви, порожнину рота і носа, головку, перевірить рефлекси, серце, легені новонародженого. Після цього лікар одягне малюка.

Потім вас з дитиною переведуть в палату спільного перебування, вже там новонародженому будуть проводити інші обстеження і брати аналізи.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.