Статті

Подбай про своє інтимне здоров’я під час вагітності

Зберігаємо гармонію, піклуємося про комфорт

Вагітність – це прекрасний час у житті жінки, період нових відчуттів, емоцій і відкриттів. За дев’ять місяців жінка проходить шлях перетворення з «лялечки» в «метелика», з дівчини в маму. На цьому шляху виникає багато нового і цікавого, організм змінюється, адаптується і створює всі умови для зростання і розвитку нового маленького життя. Змінюється і гормональний фон, тому неприємні виділення з піхви, свербіж і печіння під час вагітності – явище часте. Під час виношування дитини імунітет жінки слабшає. Через це мікроорганізми, що зазвичай живуть у піхві і в звичайному стані не завдають ніякого дискомфорту, можуть розмножитися і спровокувати появу дисбактеріозу піхви, так званого бактеріального вагінозу. Бактеріальний вагіноз – це зміна мікрофлори піхви, за якої порушується баланс між корисними бактеріями (лактобактеріями) і шкідливими на користь останніх.

Бактеріальний вагіноз спричинює масу неприємностей як гігієнічного, так і психологічного характеру будь-якій жінці. Але у вагітних він може спровокувати ще й серйозні ускладнення:

  • передчасні пологи – коли дитина народжується раніше 37-го тижня вагітності;
  • викидень – втрата плода протягом перших 23 тижнів вагітності;
  • передчасний розрив плодового міхура – міхура з рідиною, в якому розвивається плід;
  • зараження оболонок, із яких складається плодовий міхур, і рідини навколо плода (хоріоамніонит);
  • зараження і запалення тканин матки після пологів (післяпологовий ендометрит).

Усунути подібні проблеми допоможе поетапне лікування. На першому етапі потрібно змити з піхви всі виділення, які містять багато мікроорганізмів і кислоти, що чинить подразнюючу дію. Для цього якнайкраще підходить антисептик Декасан, який випускається у вигляді розчину в зручних пластикових флаконах із носиком по 100 і 200 мл. Під час стиснення флакона Декасан витікає лагідним струменем, що дозволяє легко самій провести зрошення піхви і ополоснути зовнішні статеві органи. Обсяг розчину на одне зрошення має бути не меншим за 50 мл. Така процедура не тільки усуне збудників інфекції, а й полегшить симптоми подразнення.

На другому етапі важливо природним шляхом підтримати власну корисну флору піхви –лактобактерії – і допомогти їй розмножитися. З цим завданням чудово впорається спеціальний вагінальний гель Гінодек. Склад гелю максимально наближений до природної екосистеми піхви, тому його застосування дозволене під час вагітності та пологів. Три компоненти гелю сприяють відродженню лактофлори і підготовці статевих шляхів до пологів. Лактат у складі препарату Гінодек відновлює нормальне слабокисле середовище піхви (pН 3,8-4,5), завдяки чому лактобактерії отримують комфортні умови для розмноження. Шкідливі бактерії у такому середовищі гинуть, і баланс вагінальної мікрофлори покращується. Ще одна складова – декаметоксин – за систематичного введення гелю (не менше 7 днів) стримує зростання збудників, але при цьому не завдає шкоди власній лактофлорі. На окрему увагу заслуговує гіалуронова кислота, якою насичений цей гель. Кожна дівчина має подбати про те, щоб не тільки уникнути розривів піхви під час пологів, а й зберегти її стінки пружними і еластичними, аби після пологів вона повернулася до звичайних розмірів. Гіалуронова кислота не лише максимально насичує простір між клітинами вологою, завдяки чому стінки піхви стають пружними, а й стимулює синтез колагену, який відповідає за еластичність і хорошу розтяжність. Гінодек випускається в індивідуальних контейнерах для простого і гігієнічного введення. У кожному контейнері міститься доза гелю на 1 введення, яке проводиться на ніч.

Правильний підхід до свого вагінального здоров’я допоможе подбати про здоров’я майбутнього малюка і зберегти гармонію інтимних стосунків у сім’ї після пологів.

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ’Я

Реклама лікарського засобу. Декасан. Категорія відпуску. Без рецепта. Р.П. UA/5364/01/01, термін дії Р.П. необмежений з 22.12.2016. Реклама виробу медичного призначення. Гінодек. РС 13657/2014. Перед застосуванням обов’язково прочитайте інструкцію та проконсультуйтеся з лікарем.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.