Поради лікарів

Болі в паховій області під час вагітності

Матка жінки прикріплюється до стінок малого таза двома широкими зв’язками. Під час вагітності вони розтягуються дискомфорт від цього може відчуватися неприємним тягнучим болем в паху

Якщо біль в паху у вас при вагітності виникає на будь-якому боці, завжди на початку потрібно поду­майте про грижу. Грижа хоча і стає помітною у вигляді набухання в паху, коли ви стоїте, але біль можна відчувати і без видимого випинання. Грижа може давати неприємні ускладнення. Якщо отвір грижі малий, а петля кишковика відносно велика, то остання може бути захоплена або ущемлена в ньому. Коли таке трапляється, то виникає защемлення грижі. Такий різновид грижі вимагає негайної операції, тому що порушення кровопос­тачання защемленої кишки.

Запальні процеси в ділянці таза (аднексит, ендометрит, проктит, параметрит) також може викликати збільшення і болючість лімфатичних вузлів в паховій ділянці.

Якщо лімфатичні вузли в паху опухли, але не болючі, це може свідчити на користьзлоякісної або доброякісної пухлини. Це може бути також проявом раннього (на первинній стадії) сифілісу.

Низько розташований нирковий камінь, камінь сечоводу також викликають біль в паху. Напад ниркових кольок виникає раптово, може тривати від кількох хвилин до годин і навіть днів, якщо його своєчасно не діагностувати та не вжити лікувальних заходів. Він характеризується гострим болем у попереку або підребер’ї з іррадіацією по ходу сечоводу в ділянку паху, сечовий міхур, зовнішні статеві органи.Часте сечовипускання і кров у сечі допоможуть у визначенні правильного діагнозу.

Якщо ж біль у вашому паху не пов’язана ні зі збільшеними лімфовузлами, ні з каменями в нирках, то вона може виникнути внаслідок того, що диск хребта здавлює нерви, що йдуть до цієї ділянки. Причиною цьому може остеохондроз поперекового відділу хребта.

Біль в паху під час вагітності може свідчити щодо сечостатевих інфекцій і запалень, що призводять до збільшення і болючості лімфатичних вузлів в паховій області.

Серед інших причин болю в паху під час вагітності можуть бути наступні захворювання:

– Травми паху.

– Генітальний герпес.

– Варикозні вузол великої підшкірної вени ноги.

– Аневризма стегнової артерії.

Головне залишатися в спокої, адже запорука здорового малюка – спокійна мама. Рекомендуємо при виникненні болі, перш за все, звернутися до свого лікаря за консультацією.

Здоров’я Вам і Вашому малюку!

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.