Поради лікарів

Чия дитина сама розумна

Спостерігаючи за малюком, порівнюючи його з іншими дітьми, спілкуючись з друзями-подругами, нормальні люблячі батьки постійно шукають докази того факту, що «наш не гірше інших». І саме тому життя нормальних люблячих батьків складається з величезної кількості переживань. Проблеми і приводи для хвилювань поетапно змінюють один одного.

Чи буде тримати голівку? Вилізуть чи зуби? Закриється чи джерельце? Коли ж, нарешті, він сяде, встане, поповзе, піде? Невже він так і буде відштовхувати ложку? Невже він так і не заговорить – вже ж рік виповнився, а крім «мама» і «дай» жодних осмислених звуків не спостерігається?

Принциповою особливістю саме такого способу життя є постійне обговорення хвилюючих проблем не тільки в колі сім’ї, але і винесення їх (проблем) на загальний огляд в процесі спілкування з друзями, подругами, сусідами і товаришами по службі. Як тільки, на якому нибудь дні народження, Ви гордо заявите про те, що, мовляв, «наш Тарасик в 10 місяців сам пішов», як обов’язково серед присутніх виявиться більш «щасливий» батько, чий Єгор пішов в 9,5. А ще більш детальне вивчення цього та подібного питань напевно призведе до розширення списку обговорюваних родичів і знайомих.

А головним підсумком вечора стане заява, що не викликає сумніву, сусідки тьоті Катрі відносно того, що її внучатий племінник Пилипок ходив самостійно уже в 8 місяців.

Залишившись наодинці з собою, ви мимоволі здивуєтеся трансформації власних думок. Протягом якоїсь години, Ваш найулюбленіший, найталановитіший і самий розвинений синочок Тарасик, з об’єкта непохитної батьківської гордості трансформувався в звичайнісінького пересічного малюка.

Чи то й насправді у більш щасливого батька Єгор…! На ранок, заспокоївшись, Ви зрозумієте, що восьмимісячний племенник тітки Катрі ходив самостійно, але, головним чином, під себе …

І це предмет окремої розмови. Тема «ходіння під себе», до якої ми прийшли «простим логічним шляхом», у всьому спектрі дитячих проблем стоїть осібно. Якщо згодні – читайте наступну статтю «Дорога до горщика»

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.