Поради лікарів

Слінг для новонароджених та інші засоби носіння малюка

Слінгом для новонародженого вважається тканинна перев’язь, що не має застібок, пряжок, різноманітних вставок і строп. Основними видами слінгів є слінг-шарф (відріз тканини довжиною від 2 до 5,5 м і шириною від 50 до 70 см), слінг на одне плече з регулюванням на кільцях. Його, до речі, 80% матерів надягають неправильно, насправд, і руки матері, замість того, щоб бути вільними, тримають малюка. До того ж, неправильне його надягання загрожує в гіршому випадку випаданням малюка з намотуванням.

Оскільки слінг має безпосередній контакт з малюком, тканина, з якої він зроблений, повинна бути лише натуральною: бавовна, бамбук, льон, вовна, шовк. Важливо також розуміти, що деякі слінги мають сезонність: шерсть буде відмінно гріти взимку, але влітку в такому шарфі носити нестерпно, а шовк буде приємно охолоджувати шкіру влітку, але на зиму тонкуватий. Також під час вибору стканини слінгу важливо розуміти, для малюка якого віку він буде слугувати. Льон може подряпати шкіру новонародженого, а шовк не витримує вагу 7-8 місячного малюка. Тому молоді батьки у віддають переваг універсальним, бавовняним слінгам.

Слінг – в першу чергу мамин помічник, адже в ньому носити набагато простіше, ніж просто на руках. Тобто він потрібен доти, поки батьки відчувають в ньому необхідність. Час, коли дитину перестають носити в слінгу, залежить від наявності в сім’ї машини, другої дитини, стану материнської спини, характера малюка тощо.

Відносно давно молоді батьки користуються май-слінгом – гібридом слінг-шарфа і ергорюкзака – прямокутником з підтримувачами, до якого вшиті 4 лямки: короткі поясні і плечові завдовжки близько 2 м. А нещодавно на ринку з’явився гібрид май-слінгу і рюкзака-кенгуру – ерго-рюкзак.

Що вибирати із запропонованих засобів носіння – вирішувати батькам, але, все-таки бажано перед його купівлею порадитись з лікарем-педіатром, а ще краще – лікарем ортопедом-травматологом.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.