Поради лікарів

Дифтерія в Україні: реальність чи вигадка

Усі соціальні мережі і сайти останнім часом багато пишуть про вакцинацію від кору та дифтерії. Фахівці заговорили про цю проблему ще раніше, намагаючись привернути увагу громадськості. Так, педіатри неодноразово наголошували, що кір повторюється в середньому раз в 10 років.

У 2015 році активно обговорювався спалах поліомієліту, що відбувся через низький рівень імунізації населення. Така ж небезпека перевищення епідемічного порогу захворюваності очікується з боку кору і дифтерії. Ці хвороби важко переносяться і можуть призвести до жахливих ускладнень. Наприклад, після перенесеного кору є ризик отиту, пневмонії, енцефаломієліту. До того ж такі небезпечні вірусні хвороби легко поширюються в суспільстві, де немає колективного імунітету.

Захворіти набагато небезпечніше, ніж отримати ускладнення після вакцинації.

Багато батьків питають педіатрів, навіщо робити щеплення від багатьох захворювань, якщо їх немає. Але, дозвольте, їх немає саме тому, що були розроблені вакцини проти цих захворювань. 20-30 років тому рівень охоплення населення вакцинацією в нашій країні був досить високим. Прищеплювали всіх, дозволу ніхто не питав.

Коли робити щеплення

Міністерство охорони здоров’я розроблений календар щеплень, де вказується, в якому віці необхідно проходити вакцинацію. Від кору перша доза комбінованої вакцини КПК вводиться дитині у віці 1 рік, ревакцинація робиться в 6 років. Дорослі, які не були щеплені раніше і не перехворіли на кір в дитинстві, отримують вакцину в будь-якому віці при загрозі захворювання. Імунізація від дифтерії проводиться у кілька етапів — АКДС або подібна їй вакцина вводиться в 2, 4 і 6 місяців і в 1,5 року, ревакцинація — в 6 і 16 років. Потім кожні 10 років дорослим необхідно проводити ревакцинацію від дифтерії і правця.

Які протипоказання до вакцинації

Перед щепленням експерти рекомендують 3-4 дні уникати багатолюдних місць. Проводити вакцинацію не рекомендують тільки за медичними показами. Серед них:

  • сильна алергічна реакція або поствакцинальні ускладнення при попередньому введенні препарату;
  • імунодефіцит;
  • злоякісне новоутворення;
  • анафілактична реакція на яєчний білок при КПК.

Які види вакцин від дифтерії використовуються

Вакцинація проти дифтерії виконується двома видами вакцин — одні містять компонент кашлюку (АКДС), інші, найчастіше рекомендовані в дорослому віці, його не містять (АДС-М). Існують різні виробники вакцин: Бельгія, Франція, Індія. Найбільш сильну реакцію дає саме компонент кашлюку, який містить індійська вакцина. У ній знаходяться цільноклітинні компоненти коклюшу. Вакцини інших виробників переносяться легше.

Приватні клініки сьогодні виконують вакцинацію, в їх розпорядженні є вакцини від кору і дифтерії. Якщо вважаєте за потрібне зробити щеплення самому і прищепити своїх дітей, звертайтеся за консультацією.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк




Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.




*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.