Поради лікарів

Готуємось захищатись від алергії

Алергіки завжди страшаться почути такі слова: «Це буде найгірший алергічний сезон, ніж коли-небудь».

Отже, які ж прогнози на 2013 рік? На жаль, не зовсім втішні.

За прогнозами біологів, ботаніків та алергологів в цьому році, ймовірно, буде один з найважчих сезонів алергії за останній час. Це відбудеться внаслідок раннього і потужного цвітіння рослин, викликаного зміною клімату і збільшенням викиду парникових газів.

Це означає, що люди, які страждають на алергію, відчують подвійний удар, оскільки пилок вже тут як тут, і сезон цвітіння триватиме на чотири тижні довше, ніж зазвичай, – до середини осені. Крім того, оскільки частина алергіків вже були атакована раннім пилком дерев ще зимою, що видалась досить м’якою, необхідно бути готовими до погіршення ситуації з приходом справжнього тепла.

В практичному плані особисто для кожного алергіка це означатиме набагато більш значні, ніж коли-небудь раніше, алергічні кон’юнктивіти, свербіж, чхання і закладеність носа тощо.

Як можна підготуватися до такого небувалого алергічного наступу?

Щоб з меншими втратами пережити наступаючий алергічний сезон, вживайте належних заходів заздалегідь та виконуйте наступні рекомендації.

Багато ліків від алергії діють більш ефективно, якщо почати приймати їх заздалегідь, ще до появи симптомів. Ліки потрібно приймати тільки за призначенням лікаря!

Намагайтеся поменше піддаватися впливу пилку. Під час пікових періодів цвітіння залишайтеся, якщо це можливо, усередині приміщень. Використовуйте в якості додаткової зброї кондиціонер – він відфільтрує частина пилку.

Якщо ви плануєте перебувати на відкритому повітрі протягом тривалих періодів актуальними будуть наступні поради.

На вулиці носіть великі сонцезахисні окуляри, щоб не допустити потрапляння квіткового пилку і цвілі в очі і на область вік, що призводить до появи почервонінь, свербіння, сльозотечі і характерних мішків під очима.

Також носіть панаму або капелюха, краще всього з широкими полями – вони в якійсь мірі будуть захищати від пилку.

Жінкам додатково рекомендується з метою додаткової безпеки використовувати спреї та гелі для укладання волосся – вони будуть виконувати функцію «пилкових магнітів», збираючи пилок на себе.

Обов’язково, по можливості частіше, а особливо вечорами, приймайте душ, ретельно змивайте пилок з шкіри і волосся, щоб вона не заважала вам як слід виспатися і відпочити вночі. Крім того, переодягайтесь після приходу додому, щоб зменшити перенесення пилку в ваше особисте «дихаюче» простір.


Матеріали за темою:

ІМУНІТЕТ І АЛЕРГІЯ

АЛЕРГІЧНІ РЕАКЦІЇ У ДІТЕЙ

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.