Поради лікарів

На порозі епідемії грипу – заходи профілактики

Незважаючи на те, що, за офіційними даними, епідемічний поріг в Україні на сьогоднішній день не перевищений, десятки смертей внаслідок захворювання грипом повергли в жах більшу частину населення країни. Школи у багатьох містах закриті на карантин. Чому так всі бояться саме грипу?

Штам грипу в цьому році схожий з вірусом H1N1, так званим “свинячим”, який «бушував» у 2010-му. Хвороба протікає важко, з високою температурою тіла, яка часом сягає 40 градусів і тримається протягом 3-5 діб; вираженим ознобом; сильною слабкістю; болем у горлі і нежитем; “гавкаючим” кашлем.

Якщо Ви або дитина відчули погіршення самопочуття (ломота, підвищення температури тіла, першіння в горлі, кашель, головний біль, нежить), залишайтеся вдома, дотримуйтесь постільного та питного режиму (температура напоїв повинна відповідати температурі тіла хворого) і обов’язково викличте лікаря. Лікар призначить курс підходящої Вам або дітям противірусної терапії. Адже не так страшний сам грип, як його ускладнення.

Звичайно, захворювання краще попередити, а не лікувати. Згідно з рекомендаціями ВООЗ, найбільш доцільним методом профілактики грипу є вакцинація. Між тим, наразі проведення масової вакцинації ускладнюється певними обмеженнями — гострий період захворювання, можливість виникнення індивідуальних алергічних реакцій, побічні ефекти. До того ж щеплення можуть виявитися неефективними через неточність епідемічного прогнозу, вікових особливостей імунної системи, а також несвоєчасного проведення. Існує також ризик виникнення ускладнень у вакцинованого людини.

Але є інші методи профілактики захворювання на грип та інші ГРВІ. Це дотримання елементарних правил гігієни; запобігання переохолодження в холодну пору року; збалансоване харчування і вживання вітамінних комплексів, пробіотиків; регулярне провітрювання та дезінфекція приміщень, зволоження повітря; уникнення місць великого скупчення людей; виключення контакту з хворими людьми.

Основна роль у боротьбі людського організму із збудниками інфекційних захворювань відводиться неспецифічному імунітету, точніше, збереженню його нормального рівня в період сезонних епідемій ГРВІ та грипу. Неспецифічний імунітет – це вироблення організмом захисних білків (інтерферонів). У разі тих чи інших несприятливих умов (алергічних, аутоімунних, інфекційних і хронічних вірусних захворювань, стресу тощо) кількість цих захисних білків може знижуватися, і тоді організму складно протистояти таким вірусних інфекцій як грип.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк




Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.




*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.