Нежить – це практично незмінний супутник кожної дитячої застуди.
Саме він доставляє малюкам найбільший дискомфорт: носик закладений, дихати складно, їсти і ковтати їжу незручно, спати неможливо. Звідси і поганий настрій, і , здавалося б, безпричинні капризи, і слабкість.
Якщо Ви помітили у своєї дитини «хлюпаючий» або закладений носик, будьте пильні і не затягуйте з зверненням до лікаря, тому що нежить може свідчити щодо наявності вірусної інфекції, синуситу, алергічної реакції або механічного пошкодження.
Перша допомога вдома
Важливо стежити за тим, щоб малюк не страждав від дискомфорту, що виникає внаслідок скупчення слизу в носику. Особливо пильними повинні бути матері новонароджених, тому що дітки до шести місяців ще не вміють дихати через рот.
Для більш інтенсивного виділення мокротиння з носа, слід частіше тримати малюка у вертикальному положенні. Також необхідно звільнити носик від кірочок , що перекривають ліків доступ до слизової.
Слід пам’ятати, що носова порожнина малюка – це дуже складна і делікатна біосистема, а значить, і ліки, і вибраний спосіб лікування повинні бути призначені лікарем з урахуванням віку і фізіологічних особливостей юного організму.
На сьогоднішній день асортимент препаратів, що обіцяють позбавити дітей від симптомів нежитю, досить великий, і новоспеченій матері, щоб прийняти правильне рішення і визначитися з вибором ліків, потрібно звернутись за допомогою до лікаря.
Самолікування може бути шкідливим для здоров’я вашого малюка!
Профілактика
Потрібно якомога більше гуляти з малюком на свіжому повітрі, навіть якщо на вулиці вже і прохолодно. Свіже прохолодне повітря – це чудовий «тренажер» для імунної системи дитини і ворог № 1 для вірусів.
Одягайте малюка по погоді: не кутайте і не утепляйте його зайво, інакше малюк перегріється і спітніє. Але обов’язково слідкуйте за тим, щоб у малюка не перемерзали ручки і ніжки.
Подбайте про те, щоб меню малюка було збалансованим і багатим на вітаміни і амінокислотами, що є природним « будівельним матеріалом » для імунітету. Каші, фрукти, овочі, а з часом, рибі і м’ясо, повинні бути постійно в харчовому раціоні вашого малюка.