Поради лікарів

Післяпологова гігієна жінки

Після пологів новоспечена мати повинна звернути увагу на своє здоров’я. Це дуже важливо для дитини, адже хвора мама не зможе повноцінно доглядати за малюком. Мало того, різні запалення можуть стати причиною відсутності грудного молока.

Період після пологів особливий тим, що у жінки тривають кров’янисті виділення зі статевих шляхів (лохії), а на 3-4 добу починає прибувати молоко, іноді досить інтенсивно.

У цей період треба з особливою ретельністю дотримуватися правил гігієни, стежити за чистотою рук, постелі, білизни, тому що кров і молоко – ідеальне середовище для розмноження різних мікроорганізмів, у тому числі і « власних » мікробів , що населяють шкіру і слизові оболонки.

Мило потрібно бути одне для умивання рук, обличчя, молочних залоз, друге – для підмивання промежини (для цього краще використовувати не туалетне, а звичайне господарське мило, незважаючи на запах, воно чудово дезінфікує шкіру).

Рушників у жінки теж має бути два – один для грудей та лиця, інший – для промежини і ніг. Це як мінімум.

Підмивати промежину слід не менше 6-8 разів на добу і обов’язково після випорожнення кишковика. Підмиватися потрібно в напрямку від піхви до заднього проходу, а не навпаки.

Кожного разу після туалету потрібно змінювати і прокладку, причому не рідше, ніж через 4 години. Міняючи прокладку, намагайтесь брати її за чисті місця.

Перед заміною гігієнічної прокладки таі після заміни слід ретельно вимити руки з милом, сполоснути теплою водою і витерти призначеним для цих цілей рушником.

Гігієнічна прокладка не повинна щільно прилягати до піхви і наглухо перекривати доступ кисню. До статевих органів, особливо якщо у жінки є післяопераційні шви, доступ повітря повинен бути вільним. Саме тому в пологових будинках раніше категорично заборонялося одягати труси.

Але жінка сама повинна намагатися знімати трусики, як тільки лягає в ліжко, щоб виділення стікали вільно та підсихали шви. Весь післяпологовий період ні в якому разі не можна користуватися вагінальними тампонами.

Ванна і туалет, якими користується жінка, повинні бути бездоганно чистими. Це важливо і для того , щоб не занести ніяку інфекцію дитині .

Не забувайте ретельно мити руки не тільки під час ранкового туалету та після відвідування туалету, а й перед кожним годуванням і зціджуванням молока, та, само собою зрозуміло, після вулиці.

Молочні залози миються в наступному порядку : спочатку сосок , потім молочну залозу і , нарешті , пахвову западину.

В післяпологовий період приймати ванну в не бажано, тому можна обмежитись теплим душем мінімум 2 рази на день. Ванну можна буде приймати опісля того, коли повністю припиняться виділення зі статевих шляхів. Точно так, протягом часу, поки з статевих органів йдуть виділення, не купайтеся у відкритих водоймах та басейнах, тому що з водою до статевих органів можуть потрапити різні бактерії і викликати запалення .

Натільну і постільну білизну міняйте у разі найменшого забруднення. Щоб не забруднити матрац, постеліть на нього клейонку або одноразову пелюшку і застеліть чистим простирадлом.

Носити потрібно тільки чисту, що добре вбирає піт, білизну з натуральних тканин.

Якщо на промежині є шви не рекомендовано сідати до їх зняття, годувати дитину в цьому випадку краще лежачи на боці.

Не забувайте, що після пологів внутрішня поверхня матки ще відносно довго є великою раною, що вкриється новою слизовою оболонкою лише через 7-8 тижнів .

Тому намагайтеся не переохолоджуватись та дотримуватись правил гігієни. Відпочивайте якомога частіше, бажано в позі лежачи на животі, щоб таким чином прискорити скорочення матки.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк




Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.




*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.