Поради лікарів

Поради батькам при появі психотравматичних симптомів у дітей

Поради батькам при появі психотравматичних симптомів у дітей

 

Діти одними з перших стають заручниками негативної психо-емоційної ситуації, що спостерігається в країні. При появі психотравматичних симптомів у дітей батькам варто терміново звернутись до лікарів.

Психотравмуюча ситуація — це ситуація, в якій дитина була свідком або учасником подій, що справили на неї негативне враження та спровокували переживання, з якими на даний період часу вона не може справитись самостійно.

Батькам варто пам’ятати, що психотравмуюча ситуація в дитини залежить від тривалості події та глибини її ураження. Вона має наступні прояви: страх, порушення пам’яті, уваги, загальна тривожність, порушення поведінки (збудливість, порушення сну та апетиту), а при тривалій дії – соматичні порушення (головний біль тощо).

Існують наступні методики для корекції таких проявів:

– консультування ( на ранніх етапах);

– ігрова терапія;

– арт-терапія;

– сімейна терапія;

– тілесна терапія;

– елементи гештальт-терапії, НЛП (нейролінгвістичне програмування).

При появі подібних симптомів батькам варто терміново звернутись за консультацією до дитячих неврологів та психіатрів за місцем проживання. За необхідності, корекція подібних проявів здійснюється в центрах медико-соціальної реабілітації дітей з патологією нервової системи та психоневрологічних диспансерах. 

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.