Спори між супротивниками і прихильниками щеплень за гостротою і колючості навряд чи поступляться голці, якою це саме щеплення проводиться.
Аргументи за …
Кожне щеплення має свої терміни, схему і шляхи введення. Вакцини створюють імунітет, необхідний для захисту організму від конкретного збудника хвороби. Застосовуються вони більше 50 років. За цей період їх безпеку і ефективність була неодноразово доведена у всіх країнах.
Усі вакцини, які використовуються у нас в країні, зареєстровані та пройшли жорсткий контроль якості.
Аргументи проти…
Навіть у разі проведення щеплень за всіма правилами не має 100%-ї гарантії вироблення імунітету. Кожен організм є індивідуальним і сприймає вакцину по-своєму. Навіть апробовані, дозволені до застосування і безпечні вакцини можуть дати деякі ускладнення, алергічні прояви.
Так, щеплення АКДС (а точніше, компонент кашлюку, що входить до її складу) нерідко викликає негативні наслідки для дитячого організму. Особливо важко переносять її діти з неврологічною патологією. Тому перед першою АКДС-вакцинацією потрібно проконсультуватися з неврологом.
Введення будь-якої вакцини викликає відповідну реакцію організму, яка може виявлятися ущільненням тканин, гіперемією, іноді болючістю в місці уколу. Нормальним вважається підвищення температури тіла, короткочасне нездужання, головний біль, порушення сну, апетиту.
Щоб уникнути ускладнень, потрібно дотримуватися індивідуального плану щеплень малюка. Є абсолютні протипоказання до вакцинації: розвиток алергічних реакцій на попередню вакцинацію, ураження мозку протягом семи днів від попередньої щеплення.
Як підготуватися до щеплення
Важливо, щоб малюк був абсолютно здоровий. Дитині-аллергику за кілька днів до і після вакцинації не можна давати нові продукти, їй призначають протиалергічні препарати.
Ослаблених дітей з хронічними захворюваннями, алергією, ураженням нервової системи та іншими порушеннями стоїть щеплювати в першу чергу, тому що такі малюки важче переносять інфекції, і у них вище вірогідність виникнення ускладнень. На момент проведення вакцинації всі захворювання повинні бути поза загостренням.
Ми, звичайно, за щеплення. Жоден лікарський засіб не вбереже дитину від серйозного інфекційного захворювання так, як це зробить вакцина. Та й відсоток ускладнень, смертності від інфекцій у дітей, які не мають щеплень, набагато вище, ніж від реакцій на щеплення.